18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To możliwe?

Jacek Jaworek ukrywa się w Warszawie? Pojawiły się nowe informacje

19.07.2021  12:12
Jacek Jaworek ukrywa się w dużym mieście?
Jacek Jaworek ukrywa się w dużym mieście? Fot: Policja.pl

Policja wciąż nie może odnaleźć Jacka Jaworka poszukiwanego za potrójne morderstwo w Borowcach. Opisywana przez media sprawa jest niezwykle tajemnicza, w związku z czym co chwilę, pojawiają się nowe teorie dotyczące działań śląskiego zwyrodnialca. Niepokojące informacje przekazał były rzecznik ABW, Maciej Karczyński.

Od ponad tygodnia policjanci bezskutecznie starają się namierzyć 52-latka podejrzewanego o zabicie trzech członków swojej rodziny. W poszukiwaniach pomagają setki mundurowych, drony, a także psy tropiące.

Jedna z najpopularniejszych teorii głosi, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. Potwierdza to między innymi fakt, że Jacek Jaworek zabrał ze sobą broń z miejsca egzekucji.

Jacek Jaworek uciekł do Warszawy?

Nieco inną wersję przedstawia były policjant i rzecznik ABW, Maciej Karczyński. Jak twierdzi, mężczyzna może żyć, a anonimowość zapewniła mu przeprowadzka do dużego miasta oraz zmiana ubrań i wyglądu.

Na pewno czas, jaki upływa, jest na korzyść uciekającego. Świadczy to, że mógł się przygotować do zabójstwa i ucieczki. Na pewno policjanci sprawdzają wszelkie okoliczności i ustalenia. Kluczowe są kontakty poszukiwanego oraz środki techniki operacyjnej. Jest też hipoteza, że mógł popełnić gdzieś w lesie samobójstwo. Długi okres ukrywania się zawsze powoduje, że prędzej czy później musimy "wyjść do ludzi". Łatwiej to uczynić w dużej aglomeracji albo uciec za granicę. Taka Warszawa wydaje się idealnym miejscem, gdzie każdy żyje swoim życiem. Tutaj o anonimowość jest bardzo łatwo. Zmieniając swój wygląd i ubrania łatwiej jest wtopić się w tłum. Jeśli przygotowywał się do ucieczki to ma swój plan - stwierdził ekspert w rozmowie z "Super Expresem".

Były funkcjonariusz podkreśla, że jeśli mężczyzna żyje, to zostanie zatrzymany w przeciągu kilku dni. Za przekazanie informacji na temat 52-latka można otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości nawet 20 tysięcy złotych. Wkrótce sprawa zostanie rozwiązana?