18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w imię ojca i syna

TVP zmienia się w kościół? Kurski ogłasza codzienne modlitwy

20.05.2020  15:42
Jacek Kurski zapowiada codzienne modlitwy w TVP
Jacek Kurski zapowiada codzienne modlitwy w TVP Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

RafałTrzaskowski chce zmieniać TVP i usunąć z niej politykę, TVP zmienia też Jacek Kurski. Były prezes Telewizji Polskiej wprowadza na antenę codzienne modlitwy.

Telewizja Polska to już nie tylko prywatny folwark Jacka Kurskiego i tuba rządu? Od teraz TVP stanie się też miejscem modlitw. Dzień w dzień, zawsze o tej samej porze, włączając telewizor, będziemy mieli okazję z tysiącami innych osób w Polsce odklepywać modły.

Wspaniałą nowiną podzielił się na Twitterze były prezes TVP - Jacek Kurski. Wprawdzie oficjalnie już tam nie rządzi, ale został doradcą i ciągle trzyma stery. I tak poinformował swych fanów (i nie-fanów), że codziennie, o godzinie 15., na antenie TVP3 odmawiana będzie "koronka".

TVP Modlitwa

Cudowny pomysł codziennych modlitw na antenie wyniknął z jednorazowego eksperymentu w dniu setnych urodzin Jana Pawła II. 18 maja na antenie TVP3 odprawiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego. I - jak informuje Kurski - tak spodobała się widzom, że trzeba to powtórzyć. Powtarzać. Codziennie.

I to już zostanie po stuleciu ur. św. JP2, codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego spod obrazu w Łagiewnikach. Żywy pomnik pamięci Jana Pawła II przez kult, do którego tak bardzo zachęcał nasz papież

- napisał ex-prezes na Twitterze.

Osiemnastego maja "koronkę" w TVP3 obejrzało 1,1 miliona ludzi - informuje Kurski. Jest przy tym bardzo z siebie dumny - to on wymyślił, by transmitować ją w telewizji.

logo Tu się dzieje