18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

doigrał się

Ksiądz zatrzymany przez ABW, politycy wściekli. Są równi i równiejsi?

13.12.2019  15:09
Ksiądz zatrzymany przez ABW, politycy wściekli. Są równi i równiejsi?
Ksiądz zatrzymany przez ABW, politycy wściekli. Są równi i równiejsi? Fot: Maciej Witkowski/REPORTER

Piątek 13 grudnia przejdzie po raz kolejny do historii. W końcu, po latach publicznego szerzenia nienawiści, doigrał Jacek M. Były ksiądz, rasista, został zatrzymany przez ABW.

Były ksiądz Jacek M. - antysemita, rasista, człowiek jawnie nawołujący do nienawiści, choć ślubował służyć ludziom i Bogu, oraz być miłosiernym, wpadł w ręce ABW. Skończy się jego nienawistna działalność?

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Jacka M., w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt. "Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości"

- przekazał PAP Stanisław Żaryn.

Zatrzymanie księdza ABW zleciła Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Stare Miasto.

Politycy oburzeni

Wcześniej o zatrzymaniu M. poinformował w Sejmie jego oburzony znajomy Grzegorz Braun. Jak przekazał, do aresztowania mężczyzny doszło wczesnym rankiem na Dolnym Śląsku.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, długa broń, wyłamana furtka, a więc pokaz siły. W tej sytuacji Konfederacja czuje się zobowiązana do kilku stwierdzeń i zadania kilku pytań

- mówił Braun na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Czy mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego, które uzasadniają tego typu działania?

- dopytywał.

Braun doskonale wie, kogo winić za zatrzymanie - rząd Prawa i Sprawiedliwości, a przede wszystkim premiera Mateusza Morawieckiego i nadzorującego polskie służby Mariusza Kamińskiego.

Niechaj mają świadomość, że od dzisiejszego ranka to oni osobiście ponoszą odpowiedzialność za zdrowie i życie redaktora Jacka M.

- grzmiał jawnie niezadowolony Braun przed kamerami.

Przeczytaj więcej
Komentarze