18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ręce opadają

Jagodzianki ze złota? Zaporowe ceny słodkiego przysmaku

04.07.2022  21:20
Jagodzianki droższe od złota!
Jagodzianki droższe od złota! Fot: vivooo/Shutterstock

Jagodzianki w Polsce są chyba robione ze złota, bo kosztują krocie. Zaporowe ceny słodkiego przysmaku odbierają latem apetyt nawet największym amatorom jagód.

Jagodzianki latem to obowiązkowy punkt programu. Problem w tym, że w czasach inflacji gorętszej niż globalne ocieplenie, takie drożdżówki to przysmak będący dla niejednego Polaka wielkim wyrzeczeniem finansowym.

Ceny słodkości przebijają sufit. Ekonomista Rafał Mundry wybrał się do jednej z osiedlowych wrocławskich piekarni. Cena jagodzianki wprawiła go w osłupienie. "Żart jakiś, pomyłka?" - nie dowierzają internauci. Niestety, sama prawda!

Jagodzianki droższe od złota!

Nic dziwnego, że w sklepach zaczęły pojawiać się takie ceny, skoro inflacja przebiła już każdy sufit. W czerwcu inflacja wyniosła aż 15,6 proc. To najwyższy wskaźnik w naszym kraju od ponad 25 lat. Eksperci szacują, że szczyt inflacji w Polsce przypadnie w sierpniu, przekraczając nawet 16 proc. W takim wypadku ceny tradycyjnych przysmaków zaczynają przyprawiać o zawrót głowy.

16 zł Wrocław piekarnia na osiedlu

- napisał w sieci ekonomista, który sprawdził osobiście ceny jagodzianek. Na pytanie internautów o to, czy zdecydował się zakupić taki przysmak, specjalista odpowiedział bez chwili wahania.

Nie. Dla mnie to cena zaporowa. Jestem przyzwyczajony do cen 3-4 zł. I wiem, gdzie wciąż można za taką cenę dorwać drożdżówkę do kawy

- odpowiedział Mundry.

Dobrze wiedzieć, że są jakiekolwiek miejsca, które nie poddały się temu szaleństwu.