18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trwa akcja ratunkowa

Dramat nad morzem. Sześć osób zaczęło się topić

13.07.2022  15:13
Akcja ratunkowa w Jantarze
Akcja ratunkowa w Jantarze Fot: Planeta.pl

Służby prowadzą akcję ratunkową na plaży w Jantarze. W środę po południu pojawiła się informacja o sześciu tonących osobach - dwie z nich udało się wyciągnąć z wody w dobrym stanie, natomiast stan dwóch kolejnych oceniany jest jako ciężki. Jeden z turystów jest reanimowany, a jednego nadal poszukują ratownicy.

Oficer prasowy KP PSP kpt. Jakub Czapliki poinformował, że w środę około godziny 13 służby otrzymały zgłoszenie o zaginięciu jednej osoby w morzu. Osoby postronne, chcąc pomóc w poszukiwaniach, weszły do wody, tworząc tzw. łańcuch życia, lecz nagle znalazły się pod wodą.

Akcja ratunkowa w Jantarze

Jak informuje TVN24, dwie osoby udało się uratować, a ich stan jest dobry. Reanimacja dwóch kolejnych zakończyła się powodzeniem, lecz ich stan oceniany jest jako ciężki. Trwa RKO jednego z turystów, a jeden nadal jest poszukiwany.

Od rana w Jantarze są bardzo wysokie fale - donosi TVN24.

Ze względu na silny wiatr oraz niebezpieczeństwo dla turystów ratownicy wywiesili wcześniej czerwone flagi. Wchodzenie do wody jest zabronione. Niestety, zakazy te często są ignorowane przez wypoczywające nad morzem osoby.

logo Tu się dzieje