18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie byli rodzice?

Dziecko wypadło z trzeciego piętra. Tragedia w Polsce

Wojciech Kozicki
30.07.2022  10:21
Jastrzębie Zdrój. Dziecko wypadło z trzeciego piętra - nowe informacje
Jastrzębie Zdrój. Dziecko wypadło z trzeciego piętra - nowe informacje Fot: Damian Klamka/East News

Jastrzębie Zdrój. 3-letnie dziecko wypadło z okna mieszkania na trzecim piętrze. Jak wynika z informacji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach, chłopiec jest w stanie ciężkim.

Tragedia dziecka w Jastrzębiu-Zdroju. W piątek 29 lipca 2022 roku 3-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania w bloku przy ulicy Pszczyńskiej. Media ujawniły, że jego stan jest ciężki i przebywa obecnie na oddziale intensywnej opieki medycznej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach. Informację o poważnych obrażeniach dziecka potwierdził rzecznik katowickiego szpitala Wojciech Gumułka.

Dziecko wypadło z okna. Tragedia w Jastrzębiu Zdroju.

Jak podaje TVP Info, do GCZD przetransportował chłopczyka śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W momencie przybycia służb dziecko było przytomne.

Nie wiadomo jak doszło do wypadku i co w momencie tragedii robili rodzice dziecka i pod czyją było opieką. Ktoś może ponieść za to surowe konsekwencje, bo za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, może grozić kara do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo jednak, czy w tej sprawie może być zastosowana taka kwalifikacja prawna.

Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, pod nadzorem prokuratora. W tej chwili nie mam do przekazania innych informacji – powiedziała w piątek wieczorem PAP rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik.