18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Typowy piątek

Miał dwa promile i jechał autem. Jego kolega przedstawił się jako Jan III Sobieski

Kamil Kacperski
27.05.2020  14:38
Miał dwa promile i jechał autem. Jego kolega przedstawił się jako Jan III Sobieski
Miał dwa promile i jechał autem. Jego kolega przedstawił się jako Jan III Sobieski Fot: shutterstock.com

W piątek 22 maja łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o poruszającym się zygzakiem pojeździe osobowym. Słusznie podejrzewano, że kierowca auta był pijany.

Pojazd zbliżał się do Łukowa (okolice Siedlec) od strony miejscowości Ryżki. Skierowani w ten rejon policjanci zatrzymali wspomniany pojazd marki Mitsubishi. Za jego kierowcą był 32-latek, który stwierdził na początku, że jest trzeźwy. Życie zweryfikowało jego słowa - po dmuchnięciu w alkomat okazało się, że ma dwa promile alkoholu w organizmie.

Co ciekawe, mężczyzna był już w przeszłości karany za jazdę pod wpływem, a obecnie jest pod sądowym zakazem kierowania pojazdami.

Pijany pasażer stwierdził, że nazywa się Jan III Sobieski

Nikt jednak nie spodziewał się tego, co zacznie wyczyniać pasażer. Mężczyzna stwierdził, że nie poda swoich danych osobowych, dlatego przedstawił się jako Jan III Sobieski. Następnie wytłumaczył policji, że nie musi wykonywać żadnych poleceń. Trafił jednak na wyjątkowo sprytnych funkcjonariuszy, którzy prędko ustalili jego prawdziwe imię i nazwisko.

Policjanci szybko ustalili, że to mąż właścicielki pojazdu, który udostępnił auto nietrzeźwemu 32-latkowi. Niedługo mężczyzna ma stanąć przed sądem za wprowadzenie w błąd, co do tożsamości własnej osoby, za niestosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń, utrudnianie wykonywania im czynności służbowych oraz za dopuszczenie do kierowania samochodem nietrzeźwego kierowcy.

45-latka czeka też wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu.

Zarzuty usłyszy też 32-latek. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przeczytaj więcej
Komentarze