Kościół spali się ze wstydu?

Jędraszewski atakuje LGBT i "produkcję dzieci"

12.09.2022  13:25
Jędraszewski atakuje LGBT i "produkcję dzieci"

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej wygłosił wyjątkowe kontrowersyjne przemówienie. Mówiąc o odbudowie ojczyzny zaatakował środowiska LGBT+ i ganił „przemysł produkujący dzieci”. Czy poniesie karę za swoje wypowiedzi?

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię podczas 30. pielgrzymki rodziny Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ok. 60 tysięcy wiernych słuchały przemówienia, którego motto brzmiało „największa jest miłość”. Próżno jednak szukać miłości w słowach Jędraszewskiego. Z powodu jego przemówienia Kościół zostanie zmieciony przez falę hejtu?

Jędraszewski atakuje osoby LGBT i „wyprodukowane dzieci”

Abp Marek Jędraszewski zaapelował o odbudowę ojczyzny nie tylko w wymiarze materialnym, ale też w kwestii etosu i wartości. Ubolewał, że dzisiaj Polacy działają wbrew zamysłom Boga propagując związki jednopłciowe. Jego zdaniem tworzą „przemysł produkujący dzieci” i promujący ideologię gender.

Jak to możliwe, że człowiek odwraca się od zamysłu Boga-Stwórcy, który powołał do istnienia człowieka na swój obraz i podobieństwo, jako kobietę i mężczyznę, i tworzy sobie zupełnie nowe definicje tego, czym jest małżeństwo i rodzina, propagując związki jednopłciowe, zalecając swoisty "przemysł" produkujący dzieci, opowiadający się za ideologią gender, propagujący wszelkie ruchy związane z LGBT+. Biada ludziom, którzy mają odwagę, zwłaszcza nauczyciele na Zachodzie, mówić, że chłopiec to chłopiec, a dziewczynka to dziewczynka – powiedział abp Marek Jędraszewski. (Radio ZET)

Przy okazji Jędraszewski zaatakował Donalda Tuska za to, że obiecywał Polakom prawo do aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży i promował „przestrzeń prawną do legalnego zabijania nienarodzonych dzieci”, nie myśląc o dobru ojczyzny i kobiety.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski powołał się na słowa Jana Pawła II, który w 1991 roku w Kielcach mówił, że „Polska jest matką”. Zaapelował, by już teraz w kontekście wartości myśleć jak Polska będzie wyglądała w kolejnych stuleciach.

Co to za partia, która szuka osób, które chciałyby uchwalić przestrzeń prawną do legalnego zabijania nienarodzonych dzieci? Co to za ludzie? Dając to kryterium absolutnie nie mówi się o życiu dziecka, o jego prawie do dalszego życia, o prawdziwym dobru kobiety, społeczeństwa, narodu  - grzmiał Jedraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Czytaj także