18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skład bogaty w zabójcze bakterie

Groźne parówki w sklepach! Nie jedzcie jeśli wam życie miłe!

Wojciech Kozicki
29.04.2021  11:54
Parówki z Biedronki czyhają na zdrowie Polaków. Te bakterie nie będą miały dla was litości
Parówki z Biedronki czyhają na zdrowie Polaków. Te bakterie nie będą miały dla was litości Fot: MICHAL KOSC/REPORTER/East News

Aż strach parówki w Polsce jeść! Kilka dni temu Główny Inspektorat Sanitarny odradzał produkt „PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g” ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes. Na tym jednak nie koniec parówkowego dramatu, bo teraz GIS ogłosił Wykrycie bakterii Listeria monocytogenes w jednej partii produktu „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”.

Lubicie parówki? Lepiej bądźcie czujni i zwracajcie uwagę na to, co wkładacie do ust. Jak bija na alarm GIS, W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii produktu „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g, wykryto bakterie Listeria monocytogenes.

Parówki z Biedronki i skład bogaty w groźne bakterie?

Podejrzane parówki zostały wyprodukowane dla Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn i można je nabyć w sieci sklepów Biedronka. Jak zapewnia GIS, firmy Sokołów S.A. i Jeronimo Martins Polska S.A. po otrzymaniu wyników badań, rozpoczęły wycofywania produktów z półek. Jeśli jednak kupiliście potencjalnie niebezpieczne parówki, nie należy ich spożywać jeśli wam życie miłe.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem – ostrzega GIS.

Szczegóły dotyczące produktów:

  • Nazwa produktu: „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g
  • Numer partii: 10971
  • Numer serii: Seria C: 09749229
  • Termin przydatności do spożycia: 01.05.2021
  • Producent: Sokołów S.A Al. 550-lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 20134001

 

Listerioza bjawy

  • U kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.
  • U osób dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia.
  • U osób starszych i z obniżoną odpornością na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.