18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielka strata

Nie żyje twórca "Czterdziestolatka. Znany aktor i reżyser miał 87 lat

16.02.2020  12:08
Nie żyje twórca "Czterdziestolatka. Znany aktor i reżyser miał 87 lat
Nie żyje twórca "Czterdziestolatka. Znany aktor i reżyser miał 87 lat Fot: TRICOLORS/East News

Jerzy Gruza nie żyje. Informację o śmierci podało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Reżyser znanych seriali telewizyjnych miał 87 lat.

Reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny - Jerzy Gruza - zmarł w niedzielę w nocy w Warszawie. Mężczyzna miał 87 lat. O jego odejściu poinformowało PAP Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Jerzy Gruza, reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor, wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, twórca seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", zmarł dziś w nocy w Warszawie. Miał 87 lat

- przekazał rzecznik prasowy SFP Grzegorz Wojtowicz.

Jerzy Gruza - dorobek artystyczny

Jerzy Gruza znany był przede wszystkim dzięki serialom "Czterdziestolatek" i "Wojna Domowa". Stworzył jednak wiele innych produkcji telewizyjnych jak "Pierścień i Róża", "Dzięcioł", "Czterdziestolatek. 20 lat później" czy "Przeprowadzka".

Reżyserował też spektakle teatralne, w tym "Skrzypek na Dachu", "Jesus Christ Superstar" i "Les Misérables". Od 1983 roku był dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni. Współpracował z TVP, dla której tworzył programy rozrywkowe oraz Teatr Telewizji. Okazjonalnie grywał w filmach.

Przeczytaj więcej
Komentarze