18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemia w Polsce

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem!

Emilia Waszczuk
21.10.2020  09:53
Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem
Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Jerzy Owsiak kolejną ofiarą koronawirusa! Szef WOŚP zakaził się patogenem i zachorował.  Na Facebooku pisze o swoim stanie zdrowia.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest chory - dopadł go COVID-19. Jerzy Owsiak zakaził się koronawirusem SARS-COV-2. Informacje o stanie zdrowia ptrzekazał na Facebooku.

W piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów - napisał w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, już w poniedziałek Jurek Owsiak myślał, że jest zdrowy. We wtorek zgłosił się jednak na badania laboratoryjne, a dziś otrzymał pozytywny wynik testu. - To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus - mówi.

Jerzy Owsiak ma koronawirusa. Gdzie się zakaził?

Prezes WOŚP twierdzi, że przestrzegał zaleceń sanitarnych i stosował się do reżimu, jednak nie uchroniło go to przed chorobą. Informuje, że mimo często ciężkiej pracy, jego zespół zawsze nosi maseczki i często mierzy temperaturę.

W związku z zakażeniem Jerzy Owsiak apeluje więc do fanów o szczególną uwagę i dbanie o siebie. Nigdy nie wiemy bowiem, gdzie i od kogo możemy się zakazić.

Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie - napisał na Facebooku.

To nie pierwszy raz, gdy w kontekście epidemii mówi się o Jerzym Owsiaku. Wiosną szef WOŚP po raz kolejny dofinansowywał służbę zdrowia, gdy w pierwszej fali koronawirusa brakowało najbardziej podstawowych sprzętów jak rękawiczki czy maseczki. Z kolei w ostatnich dniach stanowczo sprzeciwił się, by rząd wykorzystał zakupione przez Fundację dla psychiatrii dziecięcej łóżka do leczenia COVID-19.

logo Tu się dzieje