18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niepowetowana strata

Jerzy Trela nie żyje. Znana jest data i miejsce pogrzebu

17.05.2022  14:55
Jerzy Trela zmarł w wieku 80 lat. Pogrzeb w poniedziałek 23 maja
Jerzy Trela zmarł w wieku 80 lat. Pogrzeb w poniedziałek 23 maja Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Kolejny wspaniały polski aktor nie żyje. Jerzy Trela zmarł w wieku 80 lat. Jego pogrzeb zaplanowano na poniedziałek 23 maja.

Wybitny polski aktor Jerzy Trela zmarł w niedzielę 15 maja w wieku 80 lat. Smutną informację o śmierci artysty przekazał jego syn Piotr. We wtorek ogłoszono datę i miejsce pogrzebu.

Jerzy Trela mieszkał w Krakowie, tam też odszedł z tego świata i tam częściowo odbędą się uroczystości pogrzebowe. W poniedziałek w holu Urzędu Miasta Kraków wystawiono specjalną księgę kondolencyjną, w której wszyscy fani i wielbiciele talentu artysty mogą złożyć swoje wpisy. Księga dostępna będzie dla osób chętnych pożegnać aktora do poniedziałku 23 maja, czyli do dnia pogrzebu. Wpisy można składać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00.

Jerzy Trela nie żyje. Pogrzeb 23 maja

We wtorek 17 maja krakowski magistrat podał do publicznej wiadomości informację o pogrzebie aktora. Jerzy Trela zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu w Leńczach, skąd pochodził. Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godzinie 14. Wcześniej, o godzinie 9.00 w kościele oo. dominikanów w Krakowie zostanie wystawiona urna z prochami artysty. O godzinie 10.00 zaplanowana jest msza żałobna.

Jeszcze przed ogłoszeniem informacji o pogrzebie, na temat miejsca pochówku zmarłego kolegi rozprawiał w rozmowie z "Faktem" aktor Jan Nowicki. Panowie przyjaźnili się, znali swoje rodziny i ich historie. Nowicki podkreślał, jak ważne byłoby dla Jerzego Treli pochowanie go w jednym grobie z jego najbliższymi, miast na cmentarzysku wśród największych sław polskich.

Znam historię jego życia, znam historię jego ojca, byłem na pogrzebie jego matki. Myślę, że powinien spocząć obok niej i żony, na pięknym cmentarzyku w Leńczach. Jesteśmy chłopakami z małych miasteczek i tam jest nasze miejsce. Bardzo go kochałem

- powiedzial pogrążony w żałobie Jan Nowicki.