18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PRZEŁOM

Jest polski LEK NA COVID-19. Wyleczymy się pierwsi!

23.09.2020  14:25
Polski lek na COVID-19
Polski lek na COVID-19 Fot: Syra Productions/Shutterstock

Jest już polski lek na COVID-19! W tych niepewnych czasach pojawiła się nadzieja. Badania jasno pokazują, że preparat jest naprawdę skuteczny. Jako pierwsi mamy szasnę wyjść z pandemicznego kryzysu. 

Jest polski lek na COVID-19! Odpowiedzialna za jego opracowanie firma Biomed Lublin zapowiada, że preparat, który stworzono w oparciu o osocze ozdrowieńców ma szansę wybawić nas z koronawirusowego kryzysu raz na zawsze.

Preparat ma być podawany w zastrzyku, a jako pierwsi otrzymają go obywatele Polski. Ów lek to przeciwciała pozyskane z osocza ozdrowieńców. Do wyprodukowania pierwszej partii produktu potrzeba było aż 150 litrów osocza. Szczęśliwie naukowcom udało się je zebrać, a aktualne testy pokazują, że specyfik jest skuteczny.

Polski lek na COVID-19 jest już gotowy

Uzyskiwanie przeciwciał z osocza to metoda znana od dawna w medycynie. Zdaniem specjalistów to dodatkowo przemawia na korzyść świeżo powstałego leku.

To co dla mnie jest ważne, to fakt, że jest to produkt, który nie jest nowy, który ma znany profil bezpieczeństwa i który był wcześniej podawany pacjentom. Tak więc, w przeciwieństwie do większości innych znanych leków, które są w opracowaniu, można mieć nadzieję, że znajdzie on szybko zastosowanie w klinice i będzie szansa na sprawdzenie, czy jesteśmy faktycznie w stanie pomóc pacjentom

- powiedział prof.dr.hab.n.biol. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na konferencji zorganizowanej przez Biomed Lublin.

Teraz polski lek na COVID-19 zostanie przekazany do badań klinicznych. Obejmą one około 400 pacjentów. Zainteresowanie jest tak duże, że z zebraniem owej grupy nie powinno być problemu. Tym samym lek trafi do szerokiego grona na początku roku 2021. Być może to będzie dla nas wszystkich ogromna szansa na powrót do normalnego życia.

Przeczytaj więcej
Komentarze