18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

O Boże...

Jezus królem Polski? Wielka akcja w kraju

Wojciech Kozicki
02.02.2020  14:32
Chrystus Królem Polski - Jarosław Kaczyński będzie zazdrosny?
Chrystus Królem Polski - Jarosław Kaczyński będzie zazdrosny? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Intronizacja Jezusa na Króla Polski wciąż może się wydarzyć, to nie żart. Katolicka adwokatka rozesłała samorządom petycję, by Chrystus został władcą kraju. Czy katolicy w końcu przeforsują ten pomysł?

Renata Sutor to adwokat z Rabki-Zdroju i katoliczka. Jak podaje natemat.pl, jest także autorką petycji w sprawie podjęcia uchwały ws. pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. W grudniu wysłała ją do 2 tys. samorządów i „kolejne gminy muszą się nią zajmować”. W rozmowie ze wspomnianym portalem powiedziała, że wpadła na ten pomysł, bo Polska jest krajem katolickim.

Musiałam się napracować. Weszłam na gminy.pl i po kolei sprawdzałam każde województwo, każdy powiat i każdą gminę. 6 grudnia wysłałam petycję mailem na wszystkie adresy, hurtowo. Do ponad 2 tys. samorządów. Poszła nawet do sejmików. Zakładam, że petycja dotarła do 99 procent samorządów w kraju. Jeśli adres był nieprawidłowy, mogła gdzieś nie dojść  - powiedziała mecenas Sutor. (natemat.pl)

Autorka petycji nie ukrywa, że jej idolem jest papież Jan Paweł II i uważa, że skoro mamy Królową Polski Maryję, mamy Królową Wszechświata Maryję, to również powinniśmy mieć Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Podobno 99% samorządów powiedziało „nie”, ale autorka petycji nie zamierza się poddać. Czy jednak ta petycja jest potrzebna? Być może Chrystus już jest władcą naszego kraju.

Kończąc obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski zebrani w Krakowie chrześcijanie ogłosili Jezusa Chrystusa Królem i Panem. To jedyna kwestia, która nie ulega wątpliwości. Problem w tym, że w pierwszych słowach proklamowanego "Aktu przyjęcia" nie pada dokładna nazwa ani lokalizacja królestwa, które z tego tytułu przypadło Jezusowi – pisał portal natemat.pl w 2016 roku.

Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie. – brzmiała treść Jubileuszowego Aktu Przyjęcia.

Ostatnio pisaliśmy, że szykuje się koniec Jarosława Kaczyńskiego w polityce i nie wiadomo jeszcze, kto może go zastąpić. Czyżby właśnie pojawił się idealny kandydat?

Przeczytaj więcej
Komentarze