18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bolesne

Agata Duda upokorzona? Jolanta Kwaśniewska ostro atakuje

21.08.2020  14:06
Agata Duda skrytykowana przez Jolantę Kwaśniewską
Agata Duda skrytykowana przez Jolantę Kwaśniewską Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Jolanta Kwaśniewska nie szczędzi słów pierwszej damie. Agata Kornhauser-Duda sama zasłużyła sobie na antypatię społeczeństwa i sprzeciw wobec gigantycznej pensji dla niej.

Agata Kornhauser-Duda to milcząca pierwsza dama. Przez pięć lat prezydentury męża ciężko było usłyszeć jej głos, a jeśli do obywateli dochodziły informacje o kobiecie, były to zwykle zdjęcia wystrojonej prezydentowej, towarzyszącej Andrzejowi Dudzie.

Niestety, pani Agata nie dała się poznać jako pierwsza dama aktywna. Teraz jednak znów zrobiło się o niej głośno - Sejm wymyślił, by przyznać jej comiesięczną pensję. Milczenie jest ponoć złotem, więc Agata Kornhauser-Duda zarabiałaby około 18 tysięcy złotych!

Jolanta Kwaśniewska ostro o Agacie Dudzie

Działalność, a raczej milczenie Agaty Dudy, postanowiła skomentować była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska. Kobieta dała się poznać jako niezwykle aktywna, rzadko stojąca w cieniu męża i bardzo zaangażowana prezydentowa. Dziś ma więc kilka gorzkich słów i mądrych rad dla koleżanki po fachu.

Jolanta Kwaśniewska oceniła, że to właśnie przez milczenie społeczeństwo oburzyło się na pensję dla pierwszej damy. - Gdyby pierwsza dama była bardziej aktywna, może ta pensja byłaby łatwiejsza do zaakceptowania - wyrokuje Kwaśniewska. Stwierdziła też, - podobnie, jak wielu przed nią - że pandemia zdecydowanie nie jest czasem na podejmowanie tak kontrowersyjnych decyzji jak gigantyczne wynagrodzenie dla pierwszej damy i ogromne podwyżki dla polityków.

Jakie rady ma pani Jolanta dla pani Agaty? Przede wszystkim zacząć coś robić, tak, by ludzie ją widzieli i doceniali. I jeszcze jedno - nie milczeć, gdy obywatele protestują, tylko próbować wesprzeć ich w trudnym czasie.

Pierwsza Dama ma ogromne możliwości. Może sobie wybrać, o co będzie walczyć. Na przykład, jeśli jest nauczycielką, może wspierać ludzi ze swojego zawodu. Takie są oczekiwania. W czasie strajku nauczycieli w zeszłym roku ja bym maszerowała na przedzie

- powiedziała Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Agata Duda dostanie pensję?

14 sierpnia Sejm przyjął nowelizację ustawy o wynagrodzeniach polityków. Jak na razie dokument czeka na ponowne rozpatrzenie w Sejmie po tym, jak odrzucił go Senat. Jeśli posłowie zdecydują o podwyżkach, jednocześnie dadzą pensję pierwszej damie. Agata Duda będzie zarabiać około 18 tysięcy złotych miesięcznie.

Tymczasem z Kancelarii Prezydenta tuż po ogólnopolskim oburzeniu nowelizacją prawa dopłynęły głosy, że Agata Duda wcale nie chce pieniędzy. Pierwszej damie zależy ponoć jedynie na opłacaniu jej składek ZUS.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze