18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest wściekła

Jolanta Kwaśniewska ostro o Agacie Dudzie. "Oceni ją historia"

29.10.2020  17:13
Jolanta Kwaśniewska skomentuje strajk
Jolanta Kwaśniewska skomentuje strajk Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jolanta Kwaśniewska bardzo ostro wypowiedziała się na temat postawy obecnej pierwszej damy, Agaty Dudy, w czasie trwającego strajku kobiet. Na antenie TVN24 u Moniki Olejnik, była prezydentowa nie przebierała w słowach.

Jolanta Kwaśniewska do dziś jest oceniania, jako jedna z najlepszych pierwszych dam, jakie mogliśmy obserwować w historii Polski. Teraz, kiedy w kraju jest tak gorąco i trwa strajk kobiet - obecna pierwsza dama nieczęsto zabiera głos. Z tej przyczyny, żona Aleksandra Kwaśniewskiego postanowiła się ostro wypowiedzieć.

Jolanta Kwaśniewska była gościem w programie "Kropka nad I" w TVN24. Nazwała ona obecnie trwające protesty "obyczajową rewolucją". Jednocześnie skomentowała niedawne zabranie głosu przez Agatę Dudę, która do tej pory przejmująco milczała. Jolanta Kwaśniewska, znana z ogromnej kultury osobistej, tym razem nie przebierała w słowach.

Jolanta Kwaśniewska ocenia Agatę Dudę

Przypominamy, że Agata Kornhauser-Duda oświadczyła, komentując ostatni wyrok TK, że choć sama "nigdy nie usunęłaby ciąży, to ma wątpliwości czy kobiety powinny być zmuszane do heroizmu". Jolanta Kwaśniewska stwierdziła ostro, że "pierwszą damę oceni historia". Dawna prezydentowa bardziej zgadza się z wypowiedzią Kingi Dudy, która zaznaczyła w swoim oświadczeniu, że "każdy człowiek ma wolną wolę". 

Jolanta Kwaśniewska podkreśliła również, że podziwia to, co dzieje się na polskich ulicach, chociaż nie do końca identyfikuje się z używanym przez protestujących językiem. W żaden sposób go jednak nie potępia.

Nigdy nie wiedzieliśmy takich zachowań w Polsce. Widzę, że jest coraz więcej chęci, by pokazywać siłę. Uważam, że są to nastroje rewolucyjne, struna jest bliska pęknięcia. Ludzie na ulicy to nie jest żadna patologia. Jestem dumna z tych młodych ludzi, bo biorą sprawy w swoje ręce, na polityków nie ma co liczyć

- mówiła Kwaśniewska.

Ciekawe, czy pojawi się jakiś komentarz strony rządzącej względem jej wystąpienia. Agata Duda tak długo oszczędzała gardło, że teraz mogłaby mieć ogrom rzeczy do dodania.

Czytaj także
Przeczytaj więcej