18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

taki to pożyje

Ponad pół miliona dla 10 księży! A Ty ile dostajesz za nicnierobienie?

17.09.2019  17:19
Ponad pół miliona dla 10 księży! A Ty ile dostajesz za nicnierobienie?
Ponad pół miliona dla 10 księży! A Ty ile dostajesz za nicnierobienie? Fot: Shutterstock

Krajowa Administracja Skarbowa przeznaczyła aż 609 tysięcy złotych na wynagrodzenia dla 10 księży kapelanów. Ich obowiązki w skarbówce? Będziecie wściekli.

Pracownicy Administracji Skarbowej to wyjątkowa grupa, która potrzebuje wyjątkowej opieki. Boskiej. Tak wymyślili sobie politycy PiS, którzy po objęciu władzy w Polsce, zarządzili, że w skarbówce będą zatrudniani kapelani. Po co? Właściwie nie wiadomo, ale czy to ważne? 

Ksiądz w skarbówce

I tak w KAS zatrudniono dziesięciu panów w sutannach, do których obowiązków należy właściwie jedynie... bycie. Mają bowiem "sprawować opiekę duszpasterską" nad pracownikami KAS, funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej i ich rodzinami, i od czasu do czasu zorganizować dla nich jakąś uroczystość patriotyczno-religijną.

Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili sprawdzić, ile Krajowa Administracja Skarbowa panom księżom za to wszystko płaci. Okazuje się, ze dość sporo. Tylko w 2018 roku, na 10 kapelanów przeznaczyli dokładnie 609 000 złotych.

Łączny koszt zatrudnienia kapelanów w 2018 r. wyniósł 609 tys. zł (koszty uposażeń, nagród, świadczeń przysługujących funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej oraz koszty delegacji), z tego 565,7 tys. zł stanowiły uposażenia (uposażenia, nagrody 3 proc. z funduszu nagród, nagrody roczne i nagrody jubileuszowe)

- odpowiedział WP Piotr Walczak z KAS.

Przeczytaj więcej
Komentarze