18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cierpliwość cnotą

KIEDY ŁAGODZENIE OBOSTRZEŃ? Premier podał wstępny termin

Emilia Waszczuk
07.11.2020  17:38
Kiedy znoszenie obostrzeń? Premier podał wstępny termin
Kiedy znoszenie obostrzeń? Premier podał wstępny termin Fot: Grabowski Foto/Shutterstock

Musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na długie tygodnie obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki zdradził, kiedy najwcześniej możemy spodziewać się luzowania ograniczeń.

Nowe ograniczenia i zakazy to nie koniec walki z pandemią. Politycy od kilku dni przygotowują obywateli na wprowadzenie narodowej kwarantanny i zamrożenie kolejnych dziedzin gospodarki. Wszystko to ma zastopować rozwój pandemii koronawirusa i sprawić, że liczba zakażeń zacznie spadać.

Dopiero gdy Polska zacznie radzić sobie z pandemią, a służba zdrowia się odkorkuje, możemy liczyć na ponowne znoszenie obostrzeń. Kiedy miałoby to nastąpić? Zapowiedzi premiera mogą wydawać się obywatelom przerażające, niestety, jego wizja w starciu z pandemią jest... mocno optymistyczna.

Obostrzenia w walce z koronawirusem. Kiedy będą znoszone?

Mateusz Morawiecki w sobotę pojechał do Katowic, gdzie budowany jest kolejny szpital polowy dla pacjentów z COVID-19. W czasie zorganizowanej tam, krótkiej konferencji prasowej, mówił między innymi o tym, że Polska przygotowana jest na walkę, bo jego rząd zawczasu kupił tysiące respiratorów. Dzięki politykom sprzętu ponoć nam nie zabraknie (miejscami już brakuje).

Premier zaapelował, by bezwzględnie stosować się do panujących w Polsce restrykcji i unikać wychodzenia z domów. To ma zagwarantować nam nie tylko bezpieczeństwo, ale też szybsze pokonanie pandemii w Polsce.

Często jestem pytany: jak długo potrwa ta epidemia. Jedyna odpowiedź to: to zależy od naszej determinacji i dyscypliny, naszej sprawności. - mówił premier w Katowicach.  - Potrzebna jest odporność i dyscyplina społeczeństwa, sprawność państwa, także wojewodów. Dziękuję tym, którzy zaangażowali się w walkę z COVID-19. Wspólnie wygramy, ale tym szybciej, im bardziej będziemy trzymać się zasad i przestrzegać zaleceń sanitarnych.

Jak długo mamy zmagać się z trudnościami pandemicznej rzeczywistości? Cóż, obecna sytuacja (o ile się nie pogorszy) może potrwać kilka tygodni.

Cały świat jest dziś stłamszony przez koronawirusa, cała Europa z nim walczy. Od tego, w jaki sposób potraktujemy te zasady, jak będziemy się do nich stosować, zależy ile to potrwa, czy za 3-4 tygodnie będziemy mogli mówić o łagodzeniu restrykcji - powiedział premier.

I nie miejcie złudzeń - wcześniej nie mamy najmniejszych szans na choćby częściowy powrót do normalności. Mamy za to szanse na więcej ograniczeń i twardy lockdown. A to oznacza, że ze świętami w gronie rodziny wielu z nas już teraz może się pożegnać...

Czytaj także
Przeczytaj więcej