18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocny wzrost

KORONATSUNAMI UDERZYŁO W POLSKĘ. Pandemia nas zalewa

15.10.2021  10:33
Koronawirus wrócił
Koronawirus wrócił Fot: Shutterstock

Koronawirus znowu dręczy Polaków. Na jesieni jest tradycyjnie już gorzej, ale teraz wszyscy widzimy, jak bezlitosna jest czwarta fala pandemii. Dla niezdecydowanych to ostatni dzwonek, żeby w końcu się zaszczepić.

Koronawirus wrócił z pełną siłą i niczym tsunami zalewa cały nasz kraj. Najnowsze dane nie pozostawiają wątpliwości — czwarta fala tu jest. Przed nami najgorszy okres pandemii Covid-19? Potrzebujemy wiele cierpliwości i odwagi, by to przetrwać. Co ważne, powinniśmy się również wszyscy zaszczepić.

Koronawirus regularnie pokazuje nam, jak trudnym i bezlitosnym jest przeciwnikiem. Aktualnie, na jesieni rośnie nie tylko liczba zakażeń, ale również zgonów spowodowanych przez Covid-19. Polacy czekają już tylko na twarde decyzje rządu, takie jak lockdown.

Koronawirus rozsadza kraj

Dane płynące do nas z Ministerstwa Zdrowia pokazują, że pandemia wciąż zbiera żniwo i nie ma dla nikogo litości. Najwyraźniej nawet szczepionki nie zmniejszyły jej morderczych zapędów, chociaż gdyby przyjęło je więcej osób, z pewnością byłoby nieco lepiej. 

Tylko dzisiaj odnotowano 2771 nowych zachorowań i 49 zgonów z powodu Covid-19. Od początku pandemia mocno dała nam w kość. Łącznie ponury bilans zachorowań i zgonów w Polsce to 2 933 834 przypadków i 76 067 śmierci z powodu koronawirusa.

Wygląda więc na to, że dalej musimy walczyć i przestrzegać zasad izolacji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej