18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kraska podał dane

KORONAWIRUS CZYŚCI POLSKĘ. Koszmarna liczba zgonów

Emilia Waszczuk
02.12.2021  07:38
Pandemia w Polsce. Najnowsze dane
Pandemia w Polsce. Najnowsze dane Fot: Shutterstock

Koronawirus szerzy się w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał najnowsze dane o stanie pandemii. Znów mamy ponad pół tysiąca zgonów!

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził dane o stanie pandemii w Polsce. pełnego raportu możemy spodziewać się o godzinie 10.30, już teraz wiemy jednak, że nie przyniesie on pozytywnych informacji.

Tylko w ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 502 zgony wywołane chorobą COVID-19 i ogrom nowych zakażeń koronawirusem. - Mamy 27356 nowych przypadków - powiedział Waldemar Kraska.

Omikron w Polsce

Wiceminister zauważył, że pojawienie się nowej mutacji omikron w Polsce to tylko kwestia czasu. Już teraz badane są pierwsze potencjalne przypadki zakażeń nowym, wysoce zaraźliwym wariatem z Afryki.

Eksperci ostrzegają, że omikron może zaognić pandemię i sprawić, że dotychczasowe prognozy staną się nieaktualne. Nowa mutacja jest potencjalnie mniej odporna na powstałe dotąd szczepionki.

Czytaj także