Brak litości

KORONAWIRUS rozkręca pandemię?! Niedzielski podaje dane

03.01.2022  08:58
Koronawirus wygrywa. Adam Niedzielski zdradza prawdę.
Koronawirus wygrywa. Adam Niedzielski zdradza prawdę. Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Koronawirus znów uderzył w Polaków z taką siłą, że nie widać w nim cienia litości. Czwarta fala, zamiast się kończyć, to błyskawicznie przybiera na sile. Dane, które budzą grozę już o poranku, zdradza Adam Niedzielski. Jak żyć w ciągłym pandemicznym lęku i okropnym napięciu?

Wariant Omikron stanowi dla nas nowe zagrożeniea klasyczny koronawirus również nikomu nie odpuszcza. Dane, które podaje nam Ministerstwo Zdrowia, są skrajnie nieoptymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę pomęczmy się z koronawirusem.

Koronawirus zakończy pandemie, wybijając wszystkich?

Sytuacja pandemiczna w kraju tak mocno się zaostrza. Szczepionki spełniają swoją rolę, a w związku z dużą liczbą osób niezaszczepionych, nie są w stanie nas uchronić przed zachorowaniem w czasie czwartej fali pandemii koronawirusa.

W ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 6 422 nowe zakażenia koronawirusem. Taką wstrząsającą informację przekazał w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

To o ponad 25 proc. więcej niż tydzień temu. To trzeci dzień z rzędu, kiedy mamy z powrotem przyrosty

 - mówił w RMF FM Adam Niedzielski, komentując liczbę nowych zakażeń potwierdzonych w ciągu ostatniej doby. "Mam nadzieję, że te trzy dni to nie jest początek startu Omikrona" - zauważył. "Łóżek mamy zajętych blisko 20 tys. Wystartowanie z takiego poziomu z piątą falą to jest scenariusz katastroficzny" - przyznał. 

Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek ok. 20 tys. (...), będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające 

- stwierdził szef resortu zdrowia, pytany o ewentualne nowe restrykcje. Jak dodał, takie decyzje będą podejmowane najpóźniej w piątek. 

Życzymy wszystkim nie tylko zdrowia fizycznego, ale również psychicznego, by jakoś to przetrwać.

Czytaj także