18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wie jak zmusić Polaków

Kaczyński wypowiada wojnę niezaszczepionym

Wojciech Kozicki
07.08.2021  14:37
Kaczyński zapowiada dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych
Kaczyński zapowiada dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych Fot: Piotr Molecki/East News/East News

PiS chce, aby zaszczepili się wszyscy Polacy i nie zamierza się cackać. Ledwo minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych, a Jarosław Kaczyński zagroził, że będą dodatkowe obostrzenia dla niezaszczepionych. PiS chce w Polsce dosłownie wprowadzić REŻIM sanitarny?

Obowiązkowe szczepienia stają się faktem, co zapowiedział w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. A nawet jeśli się ktoś wymiga, to PiS skutecznie uprzykrzy mu życie. Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, rząd chce dodatkowych obostrzeń dla niezaszczepionych osób. W rozmowie z PAP, zapytany o możliwy obowiązek szczepień, stwierdził, że odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności.

Kaczyński zmusi Polaków do szczepienia? Zapowiada dodatkowe obostrzenia

Kaczyński ostro zaatakował osoby, które się nie szczepią. Oskarżył je o skrajny egoizm i narażanie innych na utratę życia.

Odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności jednostki. Osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno innych narażać na pozbawienie zdrowia czy życia- powiedział Kaczyński. (PAP)

Prezes PiS oznajmił, że „dla dobra ludzi państwo ma obowiązek uczynić wszystko, żeby doprowadzić do najwyższego stopnia zabezpieczenia przed zarazą, jaką jest COVID-19”. Zostaną więc podjęte działania bez względu na możliwe straty sondażowe. Zapowiedział „wszystkie możliwe przedsięwzięcia, zarówno zachęty do szczepień, jak i bardziej rygorystyczne kroki”. Potwierdził, że osoby niezaszczepione mogą spodziewać się obostrzeń.

Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii. Politycy muszą brać odpowiedzialność za trudne decyzje i ponosić ich ryzyko. Jesteśmy w stanie w ciągu tygodnia zaszczepić 5 milionów ludzi – ogłosił Jarosław Kaczyński. (PAP)