18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie odpuszcza

Godek walczy o legalizację homofobii. "Stop LGBT" trafi do Sejmu

26.01.2021  13:21
Kaja Godek chce dyskryminować mniejszości seksualne
Kaja Godek chce dyskryminować mniejszości seksualne Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kaja Godek niesiona falą sukcesów po skutecznym pozbawieniu Polaków możliwości dokonywania aborcji, idzie o krok dalej. Zamierza ona wdrożyć w życie projekt "Stop LGBT", który pozwoli jawnie dyskryminować mniejszości seksualne. Polska marzeń antyaborcyjnej aktywistki niebawem stanie się faktem?

Jesienią zeszłego roku Kaja Godek, szefowa Fundacji Życie i Rodzina złożyła w Sejmie wymaganą liczbę 100 tysięcy podpisów pod projektem "Stop LGBT". Pomysł spodobał się wielu posłom, lecz o odrzuceniu przepisów zakazujących organizacji Marszów Równości zadecydowała wicemarszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Próby utrącenia inicjatywy pod pretekstami proceduralnymi to zwykłe uciekanie od spraw fundamentalnych dla Polski. Podpisy obywateli zostały pozytywnie zweryfikowane przez Kancelarię Sejmu, jednak Marszałek próbuje dowodzić, że zgłoszony projekt jest niemożliwy do rozpatrzenia, choć w sierpniu taki właśnie projekt zarejestrowała - poinformowała Fundacja Życie i Rodzina.

Decyzja Elżbiety Witek nie podcięła skrzydeł antyaborcyjnej aktywistki, która uważa, że osoby innych orientacji nie zasługują na równe prawa.

Kaja Godek chce wprowadzić projekt "Stop LGBT"

Działacze Fundacji Życie i Rodzina zgłosili sprawę do Sądu Najwyższego, który orzekł, że skarga wpłynęła zbyt późno. Homofobiczna ekipa Kai Godek twierdzi, że władza jest po stronie "lobby LGBT" i "nagina prawo".

To skandal, że głos 200 tysięcy obywateli jest ignorowany. Władza, która pozornie deklaruje przywiązanie do wartości rodzinnych, robi wszystko, aby nie zajmować się projektem, który ma te wartości chronić i bronić Polaków, szczególnie dzieci, przed demoralizacją - stwierdził Krzysztof Kasprzak, jeden z pomysłodawców inicjatywy.

Podpisy pod projektem będą ponownie zbierane wiosną 2021 roku. Zdaniem Kai Godek ograniczenie praw mniejszości seksualnych to priorytetowa sprawa w dobie pandemicznego kryzysu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej