18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Obraziła sąd

Kaja Godek wpadła w szał. Rwie sobie włosy z głowy

Bartłomiej Ciepielewski
03.03.2021  18:57
Kaja Godek wściekła na sąd
Kaja Godek wściekła na sąd Fot: Jakub Kaminski/East News

Zagorzała antyabocjonistka Kaja Godek wpadła w szał po ogłoszeniu wyroku w sprawie Matki Boskiej z tęczową aureolą. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina zaczęła obrażać sąd, podważając kompetencje wymiaru sprawiedliwości.

Sprawa dotyczy sytuacji z 2019 roku, kiedy to aktywistki rozwiesiły w ramach protestu plakaty przedstawiające Matkę Boską z tęczową aureolą. Kobiety wyraziły tym sposobem sprzeciw wobec homofobicznej instalacji, która pojawiła się w kościele św. Dominika w Płocku. Niedawno sąd wydał wyrok w sprawie oskarżonych aktywistek.

Kaja Godek wpadła w szał po ogłoszeniu wyroku

Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił aktywistki, tłumacząc, że działania te miały na celu zwrócenie uwagi na krzywdzący i homofobiczny wystrój kościoła. Sędzia Agnieszka Warchoł uznała, że celem oskarżonych nie było znieważenie uczuć religijnych lub obrazu Matki Boskiej. Wyrok rozwścieczył Kaję Godek, która stwierdziła, że sąd "przyzwala na lewacką agresję na Boga i Jego Matkę oraz katolików".

Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka  homoaktywisty niż jak wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej. Sędzia rozwija w nim m.in. własne rozumienie nauki Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu oraz używa wyrażeń żywcem wyjętych z podręcznika lewackiej nowomowy - stwierdziła Godek.

Nie wiadomo co dokładnie przeszkadza Kai Godek w tęczy, lecz twierdzi ona, że przepisy zostały zinterpretowane niewłaściwie, a sam wyrok jest skandaliczny.

Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną, a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą, także ze strony aktywistów LGBT - dodała działaczka pro life.

Kaja Godek oświadczyła, że to nie koniec walki o ukaranie tęczowych aktywistek. Niebawem złoży ona apelację sądową w tej sprawie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej