18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemiczny dramat

Gigantyczne ognisko koronawirusa w fabryce. Jest tam ponad 900 osób

02.04.2021  12:44
Kalisz: Ognisko koronawirusa
Kalisz: Ognisko koronawirusa Fot: Mateusz Grochocki/East News

Kalisz jest wstrząśnięty w posadach. W tamtejszej fabryce zatrudniającej ponad 900 osób wybuchło gigantyczne ognisko koronawirusa. Czy zarazę da się opanować?

Takie sytuacje, jak w Kaliszu zdarzały się jeszcze rok temu wyłącznie w odległym nam Wuhan. Niestety, pandemia koronawirusa błyskawicznie rozprzestrzeniła się na świat i postawiła nas w patowej sytuacji. Teraz absolutnie każde skupisko ludzkie może się wiązać z gigantycznym niebezpieczeństwem.

38 pracowników Nestlé zaraziło się SARS-CoV-2

– poinformował w czwartek dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny. Koordynator ds. mediów Nestlé Polska SA Edyta Iroko oświadczyła, że w fabryce wdrożono dodatkowe zaostrzone procedury bezpieczeństwa.

Kalisz: Ognisko koronawirusa w gigantycznej fabryce

Fabryka ta zatrudnia ponad 900 osób, więc liczba zagrożonych zakażeniem Covid-19 jest ogromna. Już 80 osób zostało objętych kwarantanną, ale mimo tej sytuacji zachowana została ciągłość produkcji.

Jesteśmy w kontakcie z naszymi pracownikami, wraz z całym zespołem bardzo wspieramy ich w powrocie do zdrowia

– podkreśliła Iroko. 

Oczywiście, jak w wielu miejscach w kraju - wraz z początkiem pandemii w fabryce w Kaliszu wdrożono dodatkowe zaostrzone procedury bezpieczeństwa, jak pomiar temperatury, testy antygenowe czy testy PCR. Dzięki temu zakażone osoby są natychmiast identyfikowane. To jedyna nadzieja na to, że wirus nie zdążył się roznieść z ogromną szybkością.

Mamy także nadzieję, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa i szybka reakcja w tym przypadku wystarczą. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia zakażonych i o zupełne zachowanie zdrowia przez osoby, które były narażone na kontakt z wirusem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej