18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szaleniec na wolności

ŻYŁA NADAL POSZUKIWANY ZA ZABÓJSTWO. Sąd wydał nakaz aresztowania

17.05.2022  16:51
Kamil Żyła poszukiwany przez policję
Kamil Żyła poszukiwany przez policję Fot: Rafal Bloch/Shutterstock

Od kilku dni służby ścigają listem gończym Kamila Żyłę, podejrzanego o zabójstwo dziennikarza Pawła M. Sprawca prawdopodobnie ukrywa się za granicą. We wtorek katowicki sąd okręgowy wydał za 35-latkiem europejski nakaz aresztowania.

We wtorek Sąd Okręgowy w Katowicach pozytywnie rozpatrzył wniosek śledczych o wydanie ENA, czyli europejskiego nakazu aresztowania. Dzięki tej decyzji służby będą mogły poszukiwać podejrzanego poza granicami kraju.

Kilka dni temu chorzowski wymiar sprawiedliwości uwzględnił wniosek o aresztowanie Kamila Żyły, na podstawie którego 34-latek może być ścigany na terytorium całego kraju. Jednak zdaniem śledczych sprawca ukrywa się za granicą.

Kamil Żyła ma 35 lat, 175-180 cm wzrostu, waży około 75 kg oraz ma brązowy kolor oczu. Śledczy podają, że ma ciemne włosy, lecz obecnie mógł je przefarbować na blond. Znakiem szczególnym poszukiwanego jest tatuaż z logiem FC Barcelony.

Kamil Żyła poszukiwany przez policję

Według ustaleń śledczych Kamil Żyła w nocy z 26 na 27 marca zaatakował nożem dziennikarza i współpracownika TVN Pawła K. Sprawca zakradł się do auta, a następnie kilkadziesiąt razy dźgnął mężczyznę, który siedział w samochodzie z kobietą. Paweł K. zginął w wyniku odniesionych obrażeń.

Kobieta, z którą przebywała wówczas ofiara, jest żoną mordercy. Kamil Żyła podejrzewany jest również o zamontowanie w samochodzie partnerki czujnika GPS, dzięki któremu mógł stale ją śledzić.