18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radio Maryja straci twarz?

Dramat Rydzyka. Chcą zabrać mu media

Wojciech Kozicki
08.12.2020  11:59
Radio Maryja bez Rydzyka? Mogą obalić imperatora z Torunia
Radio Maryja bez Rydzyka? Mogą obalić imperatora z Torunia Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER/East News

Urodziny Radia Maryja w cieniu skandalu. Wypowiedź Tadeusza Rydzyka o pedofiliach rozpętała piekło. Okazuje się, że kontrowersyjny redemptorysta może przez to zostać odsunięty od Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk zorganizował huczne urodziny Radia Maryja. Na wielkiej mszy pojawili się politycy PiS, a duchowni nie nosili maseczek. Co więcej, medialny imperator z Torunia wygłosił przemówienie, podczas którego bronił księży pedofilów oraz Ewadra Janiaka oskarżonego o tuszowanie pedofilii w Kościele. Może go to sporo kosztować!

Koniec Rydzyka?

Ojciec Paweł Gużyński w rozmowie z Wirtualną Polską zaapelował do biskupów, by wyraźnie powiedzieli, że nie tolerują takich wypowiedzi Rydzyka, bo nie mają one nic wspólnego z nauczaniem Kościoła i ewangelią. Uważa, że redemptorysta może zostać za swoje przemówienie surowo ukarany, a odsunięcie go od toruńskich mediów jest możliwe. Co więcej, już w 20017 roku biskupi diecezjalni zgodzili się, by wystosować do generała redemptorystów Józefa Tobina list z wnioskiem o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka z funkcji dyrektora radia. Może teraz w końcu przelała się czara goryczy?

Jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację. To jest kwestia dojrzałości – powiedział Gużyński. (SE.pl)

SE.pl przypomina, że Tadeusz Rydzyk jest twarzą Radia Maryja od samego początku istnienia rozgłośni, czyli od  1991 roku. Nie wiadomo na razie, kto mógłby przejąć po nim medialne imperium.

Rydzyk wizerunkowym zbukiem?

Nawet redemptoryści najwyraźniej mają dość Rydzyka. Rzecznik prowincji warszawskiej redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz musiał się nieźle tłumaczyć za niesfornego zakonnika z Torunia.

Potępiamy całkowicie grzech i przestępstwo pedofilii, jak również wszelkie ukrywanie lub zwłokę w wyjaśnianiu tych spraw. Wszystkim osobom pokrzywdzonym głęboko współczujemy i otaczamy modlitwą. Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka była komentarzem do obecnej sytuacji medialnej. "Ojciec dyrektor nie komentował decyzji Kościoła dotyczącej ks. biskupa Janiaka – powiedział o. Mazurkiewicz. (Polsat News)

Czytaj także