18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Karalucha nie wpuść do ucha. Ohydna PLAGA W POLSCE

26.08.2021  18:10
Karaluchy w Lubińcu
Karaluchy w Lubińcu Fot: Karol Makurat/REPORTER

Karaluchy opanowały Lubiniec! Mieszkańcy tego miasta są przerażeni, boją się, że robaki zaczną im wchodzić nie tylko do uszu. Miejmy nadzieję, że plaga nie rozpowszechni się na resztę kraju.

Karaluchy w Lubińcu na Śląsku! Mieszkańcy jednego z tamtejszych osiedli przeżywają najprawdziwszy dramat. Niestety, w tej wojnie od razu są na przegranej pozycji. Przewaga liczebna robaków jest wprost zabójcza.

Robale jak gdyby nigdy nic wchodzą do mieszkań i żyją tam, jak u siebie. Ludzie boją się o swoje zdrowie i życie. Tym bardziej że zdarzają się wyjątkowo paskudne sytuacje, jak chociażby moment, w którym jeden z karaluchów utknął w uchu nastolatki i siedział tam przez kilka dni! Sprawę nagłośnili dziennikarze Interwencji na antenie telewizji Polsat.

Horror przeżywają mieszkańcy lokalów socjalnych przy ul. Klonowej. To właśnie tam panuje inwazja tysięcy paskudnych, tłustych karaluchów. Takie rzeczy zdarzają się w XIX-wiecznej Polsce...

Inwazja karaluchów na Śląsku

Owady są dosłownie wszędzie — w jedzeniu, w ubraniach, w mieszkaniach, wśród dziecięcych zabawek… Lokatorzy winą za taki stan rzeczy obarczają wysypisko śmieci, które znajduje w sąsiedztwie ich bloku. Tymczasem właściciel firmy przekonuje, że problem nie leży po ich stronie, że teren jest dezynfekowany co kilka tygodni, że nigdy nie było tam robactwa.

Aktualnie urzędnicy rozważają przeniesienie lokatorów pechowego osiedla gdzieś w inne miejsce. W tym starciu zdecydowanie wygrywają więc robaki i ich inwazja.

Plan jest taki, żeby najpóźniej do końca tego roku wszystkich lokatorów wyprowadzić w lepsze miejsce. Budynek poddać rozbiórce, a teren ewentualnie przeznaczyć na dalsze zagospodarowanie, na działalność przemysłową, a nie mieszkaniową

– informuje Józef Korpak z Urzędu Gminy w Lublińcu, cytowany w reportażu Interwencji Polsatu.

Miejmy nadzieję, że problem nie dotknie jeszcze większej części kraju.