18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ho ho ho! to nie mikołaj, to policjant

Kary za łamanie obostrzeń w święta? "Mandaty możliwe"

Emilia Waszczuk
27.11.2020  15:52
Mandaty za łamanie obostrzeń w Boże Narodzenie? Wszystko możliwe
Mandaty za łamanie obostrzeń w Boże Narodzenie? Wszystko możliwe Fot: Damian Pankowiec/Shutterstock

Policja będzie sprawdzać gości w Boże Narodzenie? Wiceminister zdrowia Wojciech Andrusiewicz nie rozwiewa wątpliwości i potwierdza: kary są możliwe.

Rząd zatwierdził nowe zasady walki z pandemią i przyklepał ograniczenia na Boże Narodzenie. Jeśli mieliśmy nadzieję na tłumne świętowanie - trzeba je porzucić. Możemy przyjąć maksymalnie pięciu gości.

Odkąd na jaw wyszło, że rząd wprowadzi limity osób wspólnie świętujących, pojawiają się pytania o to, kto i jak egzekwować będzie nowe przepisy. Niektórzy sugerowali wojsko, inni typowali policję. Teraz do kwestii tej odnieśli się w końcu politycy PiS.

Kary w Boże Narodzenie? Możliwe

Wiceminister zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekonywał na konferencji prasowej, że Polacy w święta mogą czuć się bezpiecznie. Choć kary za nieprzestrzeganie obostrzeń sięgnąć mogą nawet 30 tysięcy złotych, nikt nas w wigilię ani Boże Narodzenie nie powinien niepokoić.

Nikt nie wyśle wojska czy policji do domów na wigilijną kolację. Jest to twarde wskazanie dla naszych obywateli i jasna deklaracja, jak powinniśmy spędzić święta. To nasza odpowiedzialność, by zastosować te przepisy, a nie czekać na egzekucję tych przepisów ze strony policji czy innych organów państwa - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Polityk zapewnił, że w obostrzeniu o limicie osób świętujących nie odstajemy od innych państw - wiele krajów zapowiedziało na Boże Narodzenie bardzo podobne ograniczenia. Ale uwaga! Dodał także, że mandaty i kary w święta zawsze mogą się pojawić. Wszak nie można wykluczyć policyjnych interwencji i mandatów wystawianych przez mundurowych...

logo Tu się dzieje