18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga na dzieci

Kaszka grozy w sklepach. GIS alarmuje

11.01.2021  16:51
GIS: Kaszka dla dzieci
GIS: Kaszka dla dzieci Fot: ElRoi/Shutterstock

Kaszka grozy znalazła się w polskich sklepach. W produkcie wykryto składnik alergenny, który może być bardzo niebezpieczny dla dzieci. Jest to tym bardziej przerażające, że jedzenie to jest dedykowane właśnie dla najmłodszych. GIS ostrzega konsumentów.

Kaszka, która może być niebezpieczna dla najmłodszych konsumentów - znalazła się w polskich sklepach. GIS wycofuje ją z obrotu na terenie Polski ze względu na wykrycie składnika alergennego. Jeśli kaszka zostanie spożyta przez osoby uczulone - może wywołać niebezpieczną reakcję alergiczną.

Należy sprawdzić, czy w naszym domu nie znajduje się taka kaszka. Nie można jej bowiem pod żadnym pozorem spożywać bez ogromnej dozy ryzyka. Warto szczególnie uważać, jeśli mamy do czynienia z osobami uczulonymi.

Kaszka grozy w polskich sklepach

Główny Inspektorat Sanitarny wydał natychmiast ostrzeżenia dla konsumentów. Konkretnie chodzi o produkt: Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką. Stwierdzono w niej obecność niezdeklarowanego składnika alergicznego - soi. Poniżej prezentujemy dokładne informacje o niebezpiecznym smakołyku.

Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką 250 g

  • Numer partii: 03.10.2021 CG
  • Dystrybutor: Eko-Wital Sp. z o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa
  • Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
  • Firma Eko-Wital Sp. z o.o. poinformowała wszystkich klientów o stwierdzonej niezgodności oraz konieczności zwrotu produktu.

Osoby uczulone na soję zdecydowanie pod żadnym pozorem nie powinny jej spożywać. Warto podkreślić, że o obecności soi w produkcie oczywiście nie informuje jego etykieta. Dlatego trzeba dokładnie sprawdzić numer partii.

Nawet na zakupach i we własnej kuchni trzeba na siebie uważać!

Przeczytaj więcej
Komentarze