18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na Mazowszu! Śmigłowiec runął do Wisły

Emilia Waszczuk
13.08.2020  15:29
Śmigłowiec runął do Wisły
Śmigłowiec runął do Wisły Fot: GERARD/REPORTER

Dramatyczny wypadek na wysokości miejscowości Sady na Mazowszu. Do Wisły runął śmigłowiec Robinson 44. Interweniuje pogotowie lotnicze i straż pożarna.

Około godziny 14 w czwartek doszło do tragicznego wypadku. Niewielki śmigłowiec Robinson 44 runął do Wisły na wysokości miejscowości Sady w powiecie nowodworskim. Na pokładzie były co najmniej dwie osoby.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli policjanci z patrolu wodnego. Udało im się wydostać z wraku kobietę i mężczyznę w wieku 25-30 lat. Rannych z miejsca wypadku zabrały Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i karetka. Stan poszkodowanych jest ciężki, u kobiety istnieje zagrożenie życia.

Zabezpieczają wyciek paliwa

Na miejscu pracuje 6 wozów straży pożarnej i łodzie. Pojawił się także mazowiecki komendant wojewódzki PSP, który nadzoruje prace strażaków. Ci muszą nie tylko zbadać wrak i wydostać go na powierzchnię, ale też wykonać zabezpieczenie ekologiczne. Z rozbitego samolotu do Wisły wydostaje się paliwo.

Nadal nie wiadomo, czy kobieta i mężczyzna, którym udzielono już pomocy, to jedyni pasażerowie śmigłowca.

Będziemy przeszukiwać teren, docierać do wraku, żeby sprawdzić, czy nie ma kogoś w środku

- powiedział PAP młodszy bryg. Karol Kierzkowski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej