18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki pożar

Katastrofa w polskiej elektrowni. Wszystko PŁONIE

22.05.2021  13:32
Elektrownia Bełchatów płonie
Elektrownia Bełchatów płonie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Elektrownia Bełchatów stanęła w ogniu! Na jej terenie doszło do wielkiego pożaru taśmociągu. Niebo spowijają niebezpieczne kłęby czarnego dymu, a straż pożarna robi wszystko, co może, by powstrzymać ten dramat.

Elektrownia Bełchatów jest na ustach całej Polski. Na jej terenie wybuchł pożar - ogień zajął przenośniki węglowe, a na miejscu niemalże natychmiast pojawiło się 13 oddziałów straży pożarnej, która w pocie czoła walczy z niebezpiecznym żywiołem.

Elektrownia Bełchatów płonie

Sytuacja pożarowa wciąż nie została jeszcze opanowana. Wiadomo, że pożar wybuchł w Elektrowni Bełchatów około południa i od tej pory trwa wytężona walka. W internecie pojawiają się niepokojące zdjęcia i nagrania nieba czarnego od dymu.

Zapalił się taśmociąg, który jest na wysokości około 30 metrów. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu. Znajduje się on na znacznej wysokości. Jest on mniej więcej na wysokości wieżowca

 – przekazał rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Strażacy zdołali ugasić ogień, ale daleko jeszcze do pełnego opanowania sytuacji pożarowej. W całą akcję zaangażowany został nawet podnośnik i drabina. Jak do tej pory nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

logo Tu się dzieje