18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jaki stosunek ma szkoła do Boga?

Polskie liceum ZAKAZUJE SEKSU na amen!

Wojciech Kozicki
10.12.2020  16:17
Katolickie liceum i życie w czystości - pierwszy raz dopiero po maturze?
Katolickie liceum i życie w czystości - pierwszy raz dopiero po maturze? Fot: Value Stock Images/East News

Młodość i szalejące hormony, pierwszy raz, przypadkowy numerek, seks osób niepełnoletnich… na pewno nie w liceum katolickim! W statucie Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie pojawił się kontrowersyjny zapis. Uczniom nie wolni figlować w szkole i poza nią.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie dba o to, by uczniowie nie grzeszyli i poszli do nieba. Jak czytamy na Onecie, w statusie szkoły znalazł się zakaz seksu w szkole i poza nią, a licealiści nie mogą posiadać przedmiotów o charakterze erotycznym.

Katolickie liceum i życie w czystości. Jak wytrzymać bez seksu?

Czy liceum może wchodzić uczniom do łóżka? Stowarzyszenie Umarłych Statutów jest oburzone i chce, by legalność statutu została zbadana przez małopolską kurator oświaty. Stowarzyszenie twierdzi, że zakaz miłości fizycznej narusza prawa konstytucyjne przysługująca każdemu Polakowi.

We wspomnianym liceum znalazły się też inne zakazy. Uczniom nie wolno pić alkoholu i palić papierosów nawet w czasie wolnym poza szkołą. Nie mogą także należeć do organizacji, których idee sprzeczne są z wartościami chrześcijańskimi. Zakazano też przynależności do subkultur i ekstrawaganckiego ubierania się.

"Ucznia w szkole i poza nią obowiązuje bezwzględny zakaz podejmowania aktywności seksualnej, polegającej na: odbyciu stosunku seksualnego, udziału w imprezach o charakterze erotycznym oraz pozowania do filmów i zdjęć pornograficznych, publicznym podejmowaniu zachowań o zabarwieniu seksualnym" – pisze Onet.pl