18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wsparcie finansowe

Katowice: Rodzina zmarłej tragicznie Basi otrzyma odszkodowanie?

04.08.2021  11:44
Katowice: Śmierć 19-letniej Basi
Katowice: Śmierć 19-letniej Basi Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Katowice dalej żyją tragicznym wypadkiem, w którym zginęła 19-letnia Basia. Czy rodzina dziewczyny potrąconej przez autobus będzie mogła liczyć na pomoc o charakterze materialnym? Nad tym zagadnieniem pochylili się prawnicy.

Wypadek w Katowicach i koszmarna śmierć 19-letniej Basi dogłębnie poruszyły całą Polską. Zmarła nastolatka osierociła dwójkę swoich maleńkich dzieci. Oczywiście, mnóstwo osób smuciło się z powodu dramatu dziewczyny, ale byli też tacy, którzy już po fakcie naśmiewali się ze zmarłej. Dodatkowo, co jest wysoce bulwersujące, w internecie można było znaleźć nawet pośmiertne zdjęcie dziewczyny.

Katowice: Rodzina zmarłej w wypadku może otrzymać wsparcie materialne

Wypadkiem i jego okolicznościami jeszcze długo będzie żył cały kraj. Najbardziej pokrzywdzona jest jednak najbliższa rodzina tragicznie zmarłej Barbary. W takich chwilach trudno myśleć o finansach, ale jeśli taka będzie ich wola, to osoby związane ze zmarłą będą mogły domagać się odszkodowania zarówno od sprawcy, jak i jego pracodawcy, a także firm ubezpieczeniowych.

Takiej tragedii pieniądze nie zrekompensują, ale dla dzieci zmarłej mogłyby być one w przyszłości dużą pomocą materialną. Prawnicy nie mają wątpliwości, że w takiej sytuacji otrzymanie odszkodowania jest jak najbardziej realne.

Rodzina może być oskarżycielem posiłkowym w procesie karnym. Ewentualne odszkodowanie od przedsiębiorstwa może być przyznane w odrębnym procesie cywilnym, ale trzeba wykazać jego winę

- mówi dla portalu money.pl Zbigniew Ćwiąkalski, adwokat i partner w kancelarii SPCG.

Dodatkowo rodzina zmarłej będzie mogła domagać się zwrotu kosztów pogrzebu oraz renty np. w związku z pogorszeniem się ich sytuacji życiowej od zakładu ubezpieczeń, w którym ubezpieczenie OC miał wykupione posiadacz pojazdu.

Z pewnością jednak najważniejsza będzie dla nich sprawiedliwość. Na razie nie wiadomo, jaka kara czeka kierowcę autobusu, który wjechał w grupę awanturującej się młodzieży i śmiertelnie potrącił 19-letnią Basię. Sprawą zajmują się śledczy.

logo Tu się dzieje