18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezła akcja

Biedronka ważniejsza niż zdrowie. Pacjent z COVID-19 uciekł na zakupy

14.11.2020  17:07
Kędzierzyn-Koźle: COVID-19 w Biedronce
Kędzierzyn-Koźle: COVID-19 w Biedronce Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Kędzierzyn-Koźle stał się centrum niezwykłego wydarzenia. Pacjent z COVID-19 uciekł ze szpitala, by zrobić... zakupy w Biedronce. Tego jeszcze nie było! Najwyraźniej kupienie kilku rzeczy było ważniejsze niż zdrowie jego własne i innych osób, z którymi się zetknął.

Kędzierzyn-Koźle wciąż nie może w to uwierzyć. Pracownicy supermarketu sieci Biedronka przecierali oczy, kiedy zobaczyli wśród klientów mężczyznę z bandażami i wenflonem w ręku. Na miejsce wezwano policję, która szybko ustaliła, że podejrzanie zachowujący się gość marketu jest pacjentem z COVID-19, który... wyszedł ze szpitala na zakupy.

Kędzierzyn-Koźle: Pacjent z COVID-19 robił zakupy w Biedronce

Oddział dla zakażonych koronawirusem opuścił, oczywiście, samowolnie. Za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego w dobie pandemii, mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 43-latek z COVID-19 "odwiedził" konkretnie market mieszczący się przy ul. Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie.

Ten, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze. Jej wymiar może sięgnąć od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

- głoszą przepisy.

Mężczyzna, zamiast dochodzić do siebie po przebytym zakażeniu, będzie miał teraz na karku wymiar sprawiedliwości. Pamiętajcie, że w takich sytuacjach zdecydowanie lepiej zdać się na rodzinę lub znajomych. Wszyscy zastanawiamy się, jaką też rzecz absolutnie pierwszej potrzeby, chciał nabyć pacjent oddziału koronawirusowego.

Tego ani policja, ani szpital, ani Biedronka nie powiedzieli, jakie zakupy konkretnie usiłował zrobić, a szkoda - to mogłoby rzucić zupełnie nowe światło na tę sprawę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej