18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przewidywana liczba zgonów

Kiedy koniec epidemii w Polsce? Nowe prognozy

Wojciech Kozicki
18.04.2020  11:45
Koronawirus w Polsce - aktualne dane i prognozy
Koronawirus w Polsce - aktualne dane i prognozy Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Koronawirus w Polsce zabija jak szalony, a kolejni eksperci i minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzegają, że szczyt zachorowań dopiero nadciąga i najgorsze jeszcze przed nami. Tymczasem naukowcy z USA podali nowe prognozy dla Polski i są to dobre wiadomości.

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? Polskie prognozy nie są optymistyczne, a minister Szumowski, chociaż ogłosił poluzowanie od poniedziałku zakazów, jeszcze niedawno zapowiadał, że „nadciąga armagedon”. Tymczasem Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim zmienił swoje przewidywania i tamtejsi eksperci na nowo oszacowali, ilu Polaków zginie z powodu COVID-19. Okazuje się, że najgorsze mamy już za sobą!

Koronawirus i prognozy dla Polski

Wcześniej amerykański Instytut przewidywał, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi w połowie kwietnia, a liczba śmiertelnych przypadków wyniesie w naszym kraju ponad 2,5 tys. osób. Mylili się, a aktualne prognozy są znacznie bardziej optymistyczne.

W sobotę 18 kwietnia rano łączna liczba zgonów na SARS-CoV-2 w Polsce wynosiła 339 osób. Tymczasem Amerykanie prognozują obecnie, że czeka nas w sumie ok. 650 zgonów, a szczyt zachorowań już minął. Wcześniej spodziewali się, że najgorszy moment czeka nas w drugiej połowie kwietnia.

Koniec epidemii nad Wisłą spodziewany jest w połowie maja. Jak podkreślają liczne źródła, mowa jest jedynie o końcu pierwszej fali koronawirusa, a niektórzy już zapowiadają, że kolejny dramat rozegra się we wrześniu. Wtedy uderzy w nas również sezon grypowy w Polsce.

Przeczytaj więcej
Komentarze