18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Kiedy koniec pandemii w Polsce? Główny Inspektor Sanitarny podał DATĘ

27.09.2020  10:54
Kiedy koniec pandemii w Polsce?
Kiedy koniec pandemii w Polsce? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kiedy koniec pandemii w Polsce? To pytanie zadają sobie zniecierpliwieni i przerażeni obywatele. Główny Inspektor Sanitarny opowiedział o konkretach. Padła nawet potencjalna data, która może stać się końcem COVID-19. Póki co jednak, musimy przeżyć przerażający wzrost zachorowań.

Kiedy koniec pandemii w Polsce? Wydaje się, że z całą pewnością nie w najbliższych dniach. Główny Inspektor Sanitarny zapewnia, co prawda, że sytuacja epidemiologiczna w kraju jest pod kontrolą, ale trudno w to uwierzyć, kiedy dziennie przybywa ponad 1000 zakażeń.

Czy można było przewidzieć, w którą stronę COVID-19 ruszy w Polsce? Od dawna słyszeliśmy o drugiej fali pandemii na jesieni. Do tego dochodzi fakt, że zmęczeni zarazą ludzie zaczęli zupełnie normalnie żyć wbrew wszelkiemu rozsądkowi.

Kiedy koniec pandemii? Padła data!

Mamy więc efekt. Najprawdopodobniej już wkrótce czekają nas nowe obostrzenia. Tymczasem Główny Inspektor Sanitarny zapewnia, że przynajmniej mamy wolne łóżka w szpitalach.

Jestem spokojny, bo muszę być spokojny. Wiem, że są wolne łóżka szpitalne i respiratory

- zapewnił szef GiS.

Pod respiratorami w Polsce przebywa ok. 100 chorych na COVID-19. Zapytany o to, jak długo jeszcze potrwa odnotowywanie przez Ministerstwo Zdrowia ponad 1000 zakażeń dziennie, nie miał najmniejszych wątpliwości.

Przez kilka tygodni

- powiedział Pinkas, dodając, że później należy spodziewać się zmniejszenia liczby zakażeń.

Szef GIS w rozmowie z Polsat News zaapelował również o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, tj. noszenia maseczek, dezynfekowania rąk i zachowywania dystansu społecznego. To zdecydowanie ma szansę uspokoić patową sytuację.

Przeczytaj więcej
Komentarze