18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gospodarka się odmraża, będą cięcia

Kiedy otworzą salony fryzjerskie? Jest termin!

Wojciech Kozicki
09.05.2020  10:56
Kiedy otworzą restauracje i salony fryzjerskie?  Rząd ma plany
Kiedy otworzą restauracje i salony fryzjerskie? Rząd ma plany Fot: Pixabay.com OrnaW

Koronawirus szaleje, kryzys gospodarczy na świecie sieje grozę jak bestia z horrorów, a polski rząd wdraża odmrażanie gospodarki. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ujawniła, kiedy mogą zostać otwarte zakłady fryzjerskie, restauracje, puby i drobne usługi.

Rząd podzielił odmrażanie gospodarki na kilka etapów. Nie jest w stanie jednak podać ich konkretnych terminów. Wicepremier Jadwiga Emilewicz na antenie RMF przyznała, że nie wie jak zakończy ten rok polska gospodarka, bo zależy to m.in. od tego „jak się będą odmrażać nasi najwięksi partnerzy”. Przewiduje jednak, kiedy będzie można iść do fryzjera.

Zakłady fryzjerskie - kiedy otwarte?

Emilewicz zdradziła, że po otwarciu galerii handlowych, rząd planuje wznowić drobne usługi i restauracje. Została zapytana również o salony fryzjerskie i stwierdziła, że ich otwarcie zależy od decyzji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Transmisja pozioma wirusa w tych zakładach jest duża. Musimy postępować ostrożnie. Jednak druga połowa maja wydaje się możliwym terminem otwarcia zakładów fryzjerskich  - powiedziała Jadwiga Emilewicz na antenie RMF.

Otwarcie restauracji i fryzjerów

Zdaniem Emilewicz, jeśli zostaną opracowane protokoły bezpieczeństwa z nowymi standardami, to w Polsce restauracje i fryzjerzy otworzą się w podobnym czasie.

Wierzy jednak, że Polska ma szansę w najmniejszym stopniu odczuć ten kryzys. - Polacy wrócili do galerii handlowych, kupują, a więc konsumpcja i gospodarka się rozpędza. Wracamy do 70 proc. obrotów. Ze spokojem patrzymy na te dane – prognozuje Emilewicz. (RMF)

Przeczytaj więcej
Komentarze