18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czeka go jeszcze jedna podróż

Kiedy pogrzeb Doby? Podana możliwa przyczyna śmierci

25.02.2021  15:30
Jaka jest przyczyna Aleksandra Doby? Nowe informacje o tragedii na Kilimandżaro
Jaka jest przyczyna Aleksandra Doby? Nowe informacje o tragedii na Kilimandżaro Fot: Jan BIELECKI/East News

Legendarny polski kajakarz Aleksander Doba nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci podróżnika? Pojawiają się nowe informacje o okolicznościach dramatu na Kilimandżaro, o których poinformował organizator wyprawy. Pogrzeb może się odbyć nawet za kilka tygodni.

Aleksander Doba zmarł w Afryce, wchodząc na szczyt Kilimandżaro. Jak podaje Onet.pl, dziś w szpitalu w Tanzanii wykonywana jest sekcja zwłok podróżnika, chociaż lokalne władze nie uważały, że jest konieczna. Jak donosi organizator wyprawy, domagała się jej rodzina Aleksandra Doby. Fakt i Polsat News nieoficjalnie podają, że przyczyna śmierci polskiego podróżnika to prawdopodobnie zawał serca.

Aleksander Doba - kiedy pogrzeb? Ostatnia podróż do Polski

Wiadomo również, że pogrzeb podróżnika nie odbędzie się szybko, bo dopiero po rozpoczęciu badań będzie można sprowadzić ciało do Polski. Niestety, procedury wydłużą się również z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Fakt podaje, że sprowadzenie Aleksandra Doby do Polski może potrać nawet 2-3 tygodnie. Jak ustaliły media, trwają już ustalenia w sprawie transportu podróżnika do Polski.

Procedury załatwiane są ekspresowo. Także konsulat bardzo poważnie potraktował sprawę. Ze względu jednak na pewne ograniczenia m.in. te w szpitalu związane m.in. z koronawirusem, trzeba jeszcze poczekać. Takie procedury trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Nie mamy jeszcze terminu uroczystości, ani nawet daty sprowadzenia ciała - powiedział założyciel Klubu Podróżników Soliści i organizator wyprawy na Kilimandżaro. (O2.pl)

Jak podawał niedawno Polsat News, Doba wszedł na Kilimandżaro w asyście doświadczonych przewodników. Po wejściu na szczyt i zrobieniu zdjęcia, poprosił o chwilę odpoczynku. Później stracił przytomność i ustały funkcje życiowe. Wiadomo również, że wcześniej czuł się dobrze i nie miał problemów ze zdrowiem.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro, spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki – informowano w dniu śmierci Aleksandra Doby na Facebooku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej