18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Minister zdrowia ujawnia!

Wiemy kiedy szczepionka na koronawirusa w Polsce!

Wojciech Kozicki
11.09.2020  20:43
Szczepionka na koronawirusa w Polsce - Ministerstwo Zdrowia robi zakupy!
Szczepionka na koronawirusa w Polsce - Ministerstwo Zdrowia robi zakupy! Fot: Piotr Molecki/East News

Szczepiona na koronawirusa wkrótce zostanie wynaleziona, przebadana i wprowadzona na rynek. Kiedy to nastąpi? Okazuje się, że nowy minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił termin, kiedy będzie można rozpocząć szczepienia na COVID-19 w Polsce.

Szczepionka przeciw koronawirusowi trafi wkrótce do Polski i być może epidemia COVID-19 zostanie zakończona. Wciąż trwają testy i badania, ale okazuje się, że niezwykły preparat jest już prawie gotowy. Potwierdził to w jednym z ostatnich wywiadów minister zdrowia Adam Niedzielski i ogłosił, że szczepionki na SARS-CoV-2 w Polsce możemy spodziewać się jeszcze w 2020 roku.

Szczepionka na koronawirusa w Polsce - wiemy kiedy!

Zdaniem Niedzielskiego, Polska ściśle współpracuje z innymi krajami Unii Europejskiej, a do tego powstała nawet specjalna grupa zakupowa, która prowadzi rozmowy z dostawcami.

Jeden z nich, który jest najbardziej zaawansowany, zadeklarował, że już pod koniec grudnia szczepionka będzie dostępna – ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski w Wirtualnej Polsce. (Radio ZET).

Niedzielski zapewnia, że zakupiona wkrótce szczepionka na COVID-19 „zabezpieczy interesy Polski”, a Polska jest w pierwszej kolejności w grupie zakupowej. Ze względu na pierwszeństwo wedle parytetu ludności, dostaniemy część z 300 milionów przygotowywanych szczepionek. Finalnie, będzie dostępna dla Polaków między marcem, a kwietniem 2021 roku.

To, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w tym roku potwierdził również Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze