18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wywróżyli?

Kiedy szczyt czwartej fali? Rząd zna już dokładną datę!

18.10.2021  14:43
Trzecia dawka szczepionki dostępna dla wszystkich
Trzecia dawka szczepionki dostępna dla wszystkich Fot: Piotr Molecki/East News

Waldemar Kraska poinformował, że niebawem wszyscy Polacy będą mogli zaszczepić się trzecią dawką preparatu COVID-19. W wyhamowaniu jesiennej fali pandemii mają też pomóc nowe restrykcje, które będą wprowadzane na poziomie powiatów. Czy to wystarczy do wygrania koronawirusowej batalii?

Waldemar Kraska na antenie PR24 oświadczył, że w najbliższych dniach Rada Medyczna podejmie decyzję ws. szczepień trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19. Podawanie dawki przypominającej osobom powyżej 18 roku życia rekomenduje już między Europejska Agencja Leków.

Będzie dopuszczona dawka przypominająca dla osób powyżej 18. roku życia. Myślę, że to jest kwestia dwóch, trzech dni, kiedy taka informacja i decyzja zapadnie - informuje Kraska.

Wiceminister zapewnia, że Ministerstwo Zdrowia przygotowało się na atak pandemii, a "liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 zwiększa się szczególnie w województwach, gdzie jest najwięcej zakażeń i hospitalizacji".

Kiedy szczyt czwartej fali?

Według prognoz Kraski szczyt czwartej fali pandemii przypadnie na przełom listopada i grudnia. Polityk nie ukrywa, że przewidywania ekspertów to częściowo wróżenie z fusów.

Z naszych informacji i prognoz szczyt czwartej fali pandemii przypadnie na koniec listopada a początek grudnia. Jednak do końca bym się nie przywiązywał do tej informacji, bo poprzednie fale pokazały, że pandemia nie czyta naszych prognoz - podkreślił.

Obecnie rząd nie planuje wprowadzania obostrzeń, choć wiceszef resortu zdrowia zaznaczył, że jeśli liczba zakażeń nadal będzie niepokojąco rosła, wprowadzone zostaną restrykcje na terenie powiatów z najtrudniejszą sytuacją.

Czytaj także
Przeczytaj więcej