18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pora na imprezę!

Kiedy wracają wesela i komunie? Profesor wyjaśnia

16.04.2021  16:04
Powrót wesel coraz bliżej?
Powrót wesel coraz bliżej? Fot: Pazargic Liviu/Shutterstock

Sezon wesel i innych przyjęć rodzinnych zbliża się wielkimi krokami. Niestety rząd nie przekazuje jasnych informacji, kiedy możemy spodziewać się poluzowania restrykcji. Wszelkie wątpliwości postanowił rozwiać specjalista chorób zakaźnych, profesor Krzysztof Simon.

Prof. Krzysztof Simon w rozmowie z wp.pl opowiadał o obecnej sytuacji pandemicznej, maseczkach oraz organizacji imprez rodzinnych. Lekarz przyznał, że na szybkie pozbycie się maseczek nie ma co liczyć. Nakaz zasłaniania ust i nosa będzie obowiązywał do czasu, aż większość społeczeństwa zostanie zaszczepiona.

Specjalista w ostrych słowach wyraził się o osobach i instytucjach, które starają się zniechęcić do szczepień, przekonując między innymi, że preparat przeciw COVID-19 powstaje z ludzkich płodów. Jako największe zagrożenie wskazał on „prymitywnych egocentryków”, którzy lekceważą wszelkie obostrzenia i namawiają do tego innych.

Kiedy powrót wesel i komunii?

Krzysztof Simon w odpowiedzi na pytanie o wesela przyznał, że małe przyjęcia rodzinne już wkrótce mogą być dozwolone, a na huczne, kilkusetosobowe imprezy trzeba będzie poczekać do 2022 roku.

Ostatecznie można mieć niewielkie wesele, w którym udział wezmą najbliżsi członkowie rodziny w pewnej odległości i para młoda, a większe wesele, z tańcem, swawolą i pijaństwem, można urządzić za rok - stwierdził lekarz.

Profesor przypomniał także o zeszłorocznych imprezach, po których wśród weselników diagnozowano nawet kilkadziesiąt zakażeń. W tym roku taka sytuacja będzie niedopuszczalna.