18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce

Kiedy rząd złagodzi zakazy? Szumowski ujawnia!

Wojciech Kozicki
14.04.2020  10:56
Zakazy i ograniczenia w Polsce - kiedy będą poluzowane?
Zakazy i ograniczenia w Polsce - kiedy będą poluzowane? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Ograniczenia i zakazy obowiązujące obecnie w Polsce to nie tylko bezpieczeństwo, ale też i koszty. Czy budżet państwa wytrzyma dalsze restrykcje? Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada już, kiedy obostrzenia będą powoli znoszone.

Koronawirus w Polsce to nadal dramatyczne liczby i prognozy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał niedawno ARMAGEDON i dramatyczny szczyt zachorowań. Czy jednak pieniądze i gospodarka są ważniejsze od zdrowia Polaków?

Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM powiedział, że „izolacja jest skuteczna, choć kosztowna”. Jego zdaniem, gdyby nie obecnie obowiązujące restrykcje i ograniczenia, liczba chorych na COVID-19 w Polsce wyniosłaby kilkadziesiąt tysięcy osób.

Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę. Myślę, że jest to dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna i gdyby nie ona, to mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych – powiedział Szumowski w RMF24.

Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce ma być zniesiony limit osób przebywających w sklepie i będzie zależny nie od liczby kas, a od powierzchni sklepu. Mają zostać otwarte również salony fryzjerskie i kosmetyczne, także w galeriach handlowych.

Rząd podaje jednak sprzeczne informacje. Szumowski mówi o poluzowaniu obostrzeń, a premier Morawiecki zarządził już obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Czytaj także