18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jak do tego doszło?

SARS-COV-2 pustoszy zakon. Zakażony ksiądz i kilkadziesiąt zakonnic

Emilia Waszczuk
29.04.2020  13:39
SARS-COV-2 pustoszy zakon. Zakażony ksiądz i kilkadziesiąt zakonnic
SARS-COV-2 pustoszy zakon. Zakażony ksiądz i kilkadziesiąt zakonnic Fot: AP/East News

Aż 42 zakonnice, ksiądz i pięć innych osób zakaziło się koronawirusem SARS-COV-2. Wszystkie chorujące osoby mają związek z jednym klasztorem.

Szokujące dane z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i prowadzonego przy nim domu pomocy społecznej w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie). W sumie odnotowano tam aż 48 zakażeń koronawirusem SARS-COV-2.

Co ważne - wirusem nie zakaził się (prawdopodobnie) ani jeden podopieczny domu pomocy społecznej. Próbki do badań zostaną od nich jednak pobrane ponownie po weekendzie. Chorują głównie siostry zakonne (42 osoby), poza nimi ksiądz, czterech pracowników ośrodka i jeden świecki pracownik klasztoru.

16 z zakażonych sióstr trafiło do szpitala zakaźnego w Grudziądzu, 32 osoby - w tym 27 sióstr i 5 osób świeckich - umieszczono w izolatorium w Ciechocinku. Już wiadomo, że jedna z zakonnic jest w stanie ciężkim.

Od kogo zaczęła się epidemia w klasztorze? Tego jak na razie nie wiadomo. Pierwszą osobą, u której wykryto zakażenie była siostra zakonna, która na co dzień pracuje w szpitalu w Świeciu.

Przeczytaj więcej
Komentarze