18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat!

Klęska szpitali tymczasowych. Rząd załąmuje ręce

11.03.2021  15:50
Szpitale tymczasowe tracą kontrolę
Szpitale tymczasowe tracą kontrolę Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Stworzone przez rząd szpitale tymczasowe nie mogą przyjmować pacjentów. Mimo wolnych łózek brakuje personelu, który zajmie się leczeniem osób chorych na COVID-19. Trzecia fala koronawirusa dopiero nabiera rozpędu, a służba zdrowia upada na naszych oczach.

W czwartek stwierdzono kolejny, rekordowy w tym roku wzrost zachorowań. Według danych z 11 marca w przeciągu ostatniej doby odnotowano 21 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Warto wspomnieć, że w większości są to jedynie pacjenci objawowi.

Według prognoz specjalistów trzecia fala zarazy będzie znacznie ostrzejsza ze względu na szalejące, nowe mutacje koronawirusa. Przebieg COVID-19 jest znacznie cięższy i dopada coraz więcej młodych osób.

Dramat szpitali tymczasowych

Szpitale tymczasowe obecnie przeżywają ogromne oblężenie. Największym kłopotem placówek jest deficyt pracowników.

Największy dramat rozgrywa się na Pomorzu, gdzie kilka godzin po otwarciu szpitala tymczasowego zostały zajęte wszystkie wolne łóżka. Niepokojąca sytuacja jest również na Stadionie Narodowym. Niedawno udało się przenieść tam 3 lekarki, dzięki którym liczba dostępnych łóżek wzrosła do 34.

Placówki posiadają znacznie więcej wolnych bloków, lecz nie ma kto ich obsługiwać. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, szczyt wiosennej fali przypadnie na przełom marca i kwietnia.