18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest źle

Śmiertelne niebezpieczeństwo nadciągnęło nad Polskę. Nie ma dokąd uciec

28.04.2020  14:29
Śmiertelne niebezpieczeństwo nadciągnęło nad Polskę. Nie ma dokąd uciec

Kleszcze nadciągnęły nad Polskę. W związku z pandemią koronawirusa nie mamy gdzie uciekać, a przypominamy, że te niepozorne owady są niesamowicie niebezpieczne.

Kleszcze rok w rok są zmorą Polaków. Boimy się ich całkiem zasadnie - przenoszą bowiem paskudne choroby, które mogą być niesamowicie niebezpieczne dla naszego życia. W aktualnej sytuacji, na domiar złego, nie ma nawet gdzie uciekać.

Kleszcze opanowały Polskę

W tym roku wysyp kleszczy będzie wyjątkowo duży, głównie z uwagi na ciepłą zimę, która przypadła nam w udziale. Okres aktywności tych małych potworów potrwa aż do listopada. Jeśli chcemy się przed nimi uchronić, konieczne będą preparaty np. w sprayu oraz ogromna ostrożność.

Należy m.in. oglądać się po każdym spacerze i w razie potrzeby reagować. Kleszcze bytują nie tylko w lasach, zdarzają się nawet na miejskich trawnikach. Warto też (mimo niezachęcającego do tego ciepła) zadbać o odpowiednie ubrania, takie, które zasłaniają dokładnie nasze ciało.

Aktualnie największy wysyp kleszczy panuje na Lubelszczyźnie. Ludzie tam skarżą się na ich najprawdziwszą plagę. Kleszcze można spotkać dosłownie na każdym kroku i nic dziwnego, że mieszkańcy jeszcze bardziej boją się wychodzić z domu.

W tym trudnym czasie dbajmy podwójnie o swoje zdrowie - należy uważać i na kleszcze i na koronawirusa. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć.

Przeczytaj więcej
Komentarze