18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus po polsku

Lekarze kazali iść choremu do pracy

Emilia Waszczuk
27.02.2020  08:36
Lekarze kazali iść choremu do pracy
Lekarze kazali iść choremu do pracy Fot: NHAC NGUYEN/AFP/East News

Szok w powiecie kłobuckim. Kierowca ciężarówki, który wrócił właśnie z Włoch z objawami koronawirusa, został przez lekarzy odesłany do pracy! Kilka godzin później do szpitala zabrała go karetka.

Kolejne podejrzenie koronawirusa w Polsce. Mężczyzna, pracownik firmy transportowej z powiatu kłobuckiego, w poniedziałek wrócił z dwutygodniowej wyprawy Włoch. Niestety, zaraz później zaczął podupadać na zdrowiu. Zaniepokojony informacjami o koronawirusie w regionie, do którego podróżował, udał się do miejscowego ośrodka zdrowia.

Koronawirus w Kłobucku?

Mężczyzna w środę rano udał się do lekarza. Jak ustalił lokalny portal klobucka.pl, w placówce nie otrzymał jednak pomocy. Choć poinformował personel o objawach i okolicznościach, to przebywał wśród innych chorych, a przez lekarzy został odesłany do pracy!

Pytaliśmy w ośrodku zdrowia, jak doszło do tego, że mężczyznę potencjalnie zainfekowanego koronawirusem wypuszczono do domu? Dlaczego nie został odizolowany od innych pacjentów i czy doszło do pełnej dezynfekcji miejsca, w którym przebywał

- podaje klobucka.pl.

Ośrodek zdrowia nie odpowiedział na żadne z pytań portalu. Jak się jednak okazało, niewiele później mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa trafił do szpitala w Częstochowie. Z zakładu pracy został zabrany przez karetkę pogotowia.

Powiadomiony telefonicznie zespół medyczny z Krzepic, nim przyjechał po mężczyznę, kontaktował się z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, gdzie zadecydowano, by zespół ratunkowy dojechał najpierw do Kłobucka. Tam, nim zabrano mężczyznę do Częstochowy, uruchomiono procedury bezpieczeństwa przewidziane w przypadku epidemii. Białe kombinezony, maski, a także komplet środków ochrony osobistej. Następnie nadal na sygnale pojechali po mężczyznę, do którego ich wezwano

- czytamy na Facebooku klobucka.pl.

Dopiero w Częstochowie pacjent został poddany specjalistycznym badaniom i umieszczony na oddziale zakaźnym. Teraz czeka na wyniki badań.

Według informacji przekazanych w środę rano, koronawirusa we Włoszech stwierdzono już u 424 osób. Odnotowano 12 zgonów wywołanych chorobą z Wuhan.

Koronawirusa przyniosą kierowcy?

Podobny przypadek odnotowano w Ostródzie. Również tam do szpitala trafił kierowca TIR-a, który właśnie wrócił z podróży do Włoch. Mężczyzna przebywa na oddziale zakaźnym i również oczekuje na wyniki badań laboratoryjnych. Informację o podejrzeniu koronawirusa potwierdził miejscowy sanepid.

Jest jedna osoba, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Ostródzie. Jest to mężczyzna, który wrócił z Włoch. Zamanifestował objawy, w związku z tym lekarz, który był w oddziale zakaźnym, zadecydował o hospitalizacji. Testy są w trakcie realizacji

- powiedział portalowi olsztyn.com.pl. Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej