18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie tylko COVID-19

Kolejna epidemia w Polsce. Właśnie się zaczyna...

01.10.2020  20:20
Grypa w Polsce atakuje jak koronawirus
Grypa w Polsce atakuje jak koronawirus Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Grypa w Polsce może być wkrótce problemem porównywalnym do pandemii COVID-19. Ta często bagatelizowana choroba jest wyjątkowo niebezpieczna, zwłaszcza, jeśli zakończy się powikłaniami.

Grypa w Polsce zaczyna właśnie mocno atakować. Nie od dziś wiadomo, że ta przykra choroba jest bardzo niebezpieczna, a mimo to wiele osób wciąż ją bagatelizuje. Już wkrótce cały kraj może pogrążyć się w chaosie drugiej pandemii.

Jeśli wszyscy zaczniemy chorować, czy to na rosnący w siłę COVID-19 czy też na grypę - wkrótce możemy mieć poważne problemy z uzyskaniem lekarskiej pomocy. Róbmy więc, co w naszej mocy by uchronić się przed zakażeniem którymś z tych wirusów. Warto dodać, że mycie rąk potrafi zdziałać cuda, jeśli robimy to często i poprawnie.

Grypa w Polsce groźna jak koronawirus

Tymczasem grypa rośnie w siłę tak samo, jak koronawirus. Tylko we wrześniu zachorowało na nią w Polsce 191 476 osób. Hospitalizowanych było 431 osób, głównie z powodu objawów ze strony układu oddechowego. Szczęśliwie, jak na razie nie odnotowano żadnego zgonu w powodu grypy lub infekcji grypopodobnej.  

Tym niemniej sytuacja jest poważna. Grypa potrafi pociągnąć za sobą niesamowite powikłania, które mogą doprowadzić nawet do zgonu osoby na nie cierpiącej. 

Na domiar złego - sezon grypowy dopiero się zaczyna. Koronawirus w duecie z zachorowaniami na grypę mogą doprowadzić do bardzo nieprzyjemnego zjawiska, jakim jest... twindemia.

Tego nikt z nas by nie chciał, gwarantujemy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze