18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadchodzi powrót do normalności

Kolejne złagodzenie obostrzeń w Polsce! Co się zmieni?

Kamil Kacperski
29.05.2020  12:45
Kolejne złagodzenie obostrzeń w Polsce! Co się zmieni?
Kolejne złagodzenie obostrzeń w Polsce! Co się zmieni? Fot: shutterstock.com

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w piątek 29 maja rano konferencję prasową, na której gościnnie pojawił się Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Panowie mieli dla Polaków bardzo dobre informacje - przedstawili bowiem plan powrotu kibiców na stadiony PKO Ekstraklasy i 1. Ligi. Fani wrócą na stadiony wcześniej, niż mogliśmy przypuszczać.

Powrót kibiców na stadiony już niedługo!

Ostatni mecz w Polsce z udziałem fanów odbył się 9 marca, kiedy Korona Kielce pokonała na własnym obiekcie ŁKS Łódź 1:0. Dzień później premier zawiesił rozgrywki ze względu na bezpieczeństwo piłkarzy, pracowników klubów, obsługi oraz oczywiście kibiców.

Jednak 29 maja, jeszcze przed startem 27. kolejki, prezes PZPN Zbigniew Boniek, premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk pojawili się na wspólnej konferencji prasowej, na której przedstawili szczegółowy plan otwarcia stadionów dla kibiców.

Możliwy będzie powrót kibiców w odpowiednich protokołach. Stadiony będą mogły być wypełnione do 25 procent pojemności i to już od 19 czerwca. Tak zrobimy, żeby odpowiednie środki dezynfekcyjne, zakup biletów, dochodzenie do stadionu w odpowiednim czasie nie prowadziło do grupowania się ludzi ze sobą, a na stadionie żeby kibice byli usadzeni w odpowiedni sposób od strony sanitarnej - zaznaczył premier Morawiecki.

Na temat nowości wypowiedział się również Zbigniew Boniek. Prezes PZNP zapewnił, że procedura nie będzie jednak łatwa: 

Będziemy pierwszym krajem, który wypracował protokół umożliwiający powrót kibiców na stadiony. Rząd zgodził się nawet na więcej, niż oczekiwaliśmy. Wypełnienie stadionów do 25 procent pojemności to już impreza masowa. Każdy klub będzie musiał spełnić szereg wymagań i podpisać odpowiednie oświadczenia. Bilety będzie można kupować tylko przez internet - wyjaśnił szef PZPN.

Przepisy mają dotyczyć piłkarskiej PKO Ekstraklasy i Ekstraligi żużlowej.

Przeczytaj więcej
Komentarze