18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kołobrzeg wstrzymuje oddech

Koronawirus u uczennicy? Szkoła zamknięta, trwa dezynfekcja

Emilia Waszczuk
01.03.2020  14:24
Koronawirus u uczennicy? Szkoła zamknięta, trwa dezynfekcja
Koronawirus u uczennicy? Szkoła zamknięta, trwa dezynfekcja Fot: Planeta.pl

10-letnia uczennica szkoły podstawowej nr 6 w Kołobrzegu trafiła do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Na wyniki badań musi czekać kilka dni.

Koronawirus do dziś nie został stwierdzony w Polsce - zapewniają przedstawiciele Rządu. Jak to możliwe? Być może chodzi o fakt niebadania pacjentów lub wydłużającego się stawiania diagnozy. Pacjentka z Krotoszyna musiała czekać na wynik test aż 88 godzin. W Kłobucku kierowca z objawami koronawirusa został przez lekarzy odesłany do pracy...

W sobotę w Kołobrzegu pojawiło się kolejne podejrzenie niebezpiecznego COVID-19. Do szpitala, na oddział zakaźny została przewieziona 10-letnia dziewczynka. Wyniki jej badań znane będą dopiero we wtorek lub środę.

Poza dziewczynką, w kołobrzeskim szpitalu przebywa dwóch innych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Jak na razie nikt nie wprowadził kwarantanny dla osób, które miały z nimi styczność.

Szkoła zamknięta

Tymczasem Szkoła Podstawowa nr 6 w Kłobrzegu odwołała wszystkie zajęcia. Placówka od niedzielnego poranka jest dezynfekowana. Jak wyjaśniają władze, nie ma możliwości wyizolowania jedynie klasy dziewczynki, trzeba było zamknąć cały budynek.

Zgodnie z procedurą i zaleceniami wojewody, inspektora sanitarnego szkoła ta do momentu wykluczenia występowania koronawirusa u dziecka nie będzie czynna

– poinformowała prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowsk.

W ostatni weekend w Kołobrzegu zakończyły się ferie zimowe. Po nich dziewczynka z podejrzeniem koronawirusa, przez pięć dni chodziła do szkoły. Jeśli faktycznie jest chora na COVID-19, ile osób zdążyło się od niej zarazić?

Czytaj także
Przeczytaj więcej